بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۷۰۵
استاندار سمنان از روند رو به رشد اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در این استان خبر داد و گفت: استان سمنان با اقدامات و برنامه ریزی های صورت گرفته و بر اساس گزارش اعلامی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، توانسته در سال ۱۴۰۲ رتبه دوم کشوری را در حوزه ایجاد فرصت شغلی ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی به خود اختصاص دهد.
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۶

سید محمد رضا هاشمی، ‌شامگاه گذشته ۲۳  اردیبهشت در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال در محل سالن جلسات یادگار امام(ره) استانداری اظهار کرد: استان سمنان در ۶ ماهه اول سال ۱۴۰۲، در بحث تحقق تعهد اشتغال توانست رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داد که امری بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: اولویت تمامی دستگاه های اجرایی استان در بحث ایجاد تعهد اشتغال در سال ۱۴۰۳، بحث فارغ التحصیلان دانشگاهی، شرکت های دانش بنیان و مناطق روستایی خواهد بود. 

هاشمی افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی از طریق ایجاد فرصت های شغلی و همچنین تقویت شرکت های تعاونی به منظور بهره گیری از مشارکت مردم در امر تحقق شعار سال، جهش تولید نقش اصلی و اساسی دارد. 

وی خاطرنشان کرد: جلسات متناظر کارگروه تخصصی اشتغال استان در سطح شهرستان ها با توجه ویژه فرمانداران در راستای تحقق بیش از میزان تعهد شده اشتغال، با جدیت و به صورت مستمر برگزار و مباحث پیگیری شود. 

استاندار سمنان گفت: تسریع در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، روستایی و همچنین تسهیلات تبصره ۱۸ و رفع موانع پیش رو در این مسیر از دیگر مباحثی و مواردی است که باید مدنظر بانک‌های عامل و دستگاه های اجرایی متولی امر باشد. 

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر