بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۷۳۵
معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: ۱۵ واحد تولیدی در استان اردبیل با اشتغال یک‌هزار نفر امسال به چرخه تولید و کارآفرینی وارد می‌شوند.
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۶

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، یاسر عبداللهی در نشست مشترک رؤسای شعب بانک‌های عامل و مسئولان اقتصادی با محوریت تحقق شعار سال در اردبیل اظهار داشت: با تاکید استاندار اردبیل در سالی که مزین به «جهش تولید با مشارکت مردم» است، سعی ما بر این است تا به راه‌اندازی واحد‌های تولیدی با اشتغال و کارآفرینی بیش از یک‌هزار نفر کمک کرده تا این استان به مجموع باشگاه اشتغال هزارتایی افزوده شود.

وی تصریح کرد: بیشترین گلایه تولیدکنندگان و صنعتگران از روند تأخیری پرداخت تسهیلات و همچنین عدم تأمین زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است که به دنبال راهکار مناسب هستیم تا برای ۲ مشکل یاد شده راه علاجی مناسب پیدا کنیم.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل از مدیران شعب بانک‌های عامل خواست تا در پرداخت تسهیلات حوزه تولید و کارآفرینی با نگاه بسته عمل نکرده و تا حد وسع و توان در پرداخت این تسهیلات روان‌سازی کنند.

عبداللهی افزود: هرگونه تأخیر و تعلل در این فرآیند نارضایتی سرمایه‌گذاران و صاحبان واحد‌های تولیدی و صنعتی را به همراه دارد که ضروری است اقدامات پیشگیرانه در این زمینه با تدابیر مناسب مدیران بانک‌های عامل در نظر گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: شهرک‌های صنعتی و سایر مجموعه‌های خدمات رسان نیز موظف شدند تا طرح‌های توسعه‌ای را در اولویت قرار داده و زمینه و بستر حضور سرمایه‌گذاران را در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فراهم آورند.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل اضافه کرد: در همین راستا شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل که بیشترین سرمایه‌گذار را دارد، در فاز‌های جدید توسعه پیدا خواهد کرد تا امکان ایجاد واحد‌های تولیدی و صنعتی مناسب فراهم آید.

عبداللهی بیان کرد: در این شهرک صنعتی که بیش از ۷۰۰ هکتار اراضی واگذار شده به صاحبان سرمایه‌گذاری و صنعتی دارد بسیاری از تولیدکنندگان و صنعتگران در حال بهره‌مندی از این بستر فراهم شده است که اشتغال بیش از هشت هزار نفر را در این شهرک شاهد هستیم.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: قرار شده به صورت نقد و اقساط زمین مورد نظر به سرمایه‌گذاران با حمایت شهرک‌های صنعتی واگذار شود که البته در این بین اعمال بخشودگی تا ۵۰ درصد و اقساط قیمت حق بهره‌برداری زمین در مناطق کمتر توسعه‌یافته نیز از جمله این اقدامات است.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل تصریح کرد: ما از برپایی تور‌های صنعتی، نمایشگاه‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورانه حمایت می‌کنیم و امیدواریم در سال مزین به «جهش تولید با مشارکت مردم» بتوانیم اهداف مورد نظر را تحققی عینی ببخشیم.

به گزارش تسنیم، در این نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل نیز از آمادگی کامل برای تحقق شعار سال و همچنین حمایت از تولید به معنای حقیقی خبر دادند.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر