بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۷۸۰
عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی
سه‌شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۰۶
عده‌ای به دنبال تداوم انحصار در آزمون سردفتری هستند

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای از همان ابتدای تصویب قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار در تلاش برای عدم تصویب این قانون و جلوگیری از رفع انحصار در آزمون سردفتری بودند.

حجت الاسلام حسن نوروزی عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره علت عدم برگزاری آزمون سردفتری گفت: این آزمون بر اساس قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار، مصوب مجلس، باید اجرایی می‌شد، اما متاسفانه عده‌ای از همان ابتدای تصویب قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار در تلاش برای عدم تصویب این قانون و جلوگیری از رفع انحصار در آزمون سردفتری بودند.

نوروزی افزود: عده‌ای از همان ابتدا مخالف این قانون بوده و معتقد بودند که سردفتر به اندازه کافی وجود دارد و هر چه سردفتر بیشتر جذب شود به ضرر دفترداران است، بنابراین با این موضوع مخالفت می‌کردند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس ادامه داد: برای برون رفت از این شرایط باید کمیسیون ویژه که بنیان گذار این قانون بود، بر اساس ماده ۲۳۴ اقدام کرده و این ارگان‌های متخلف را به دادگاه معرفی کند.

این نماینده مجلس یازدهم توضیح داد: اینکه لینک ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۲ هم در سایت سازمان سنجش غیرفعال شده در صورتی که این آزمون برگزار نشده است و لینک ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۳ فعال شده است، نشان دهنده مخالفت با اجرای قانون تسهیل صدور مجوز‌های کسب و کار و افزایش جذب در آزمون سردفتری است.

ارسال نظرات

برچسب روز

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر