بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۷۸۲
رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به کمبودهای وسیع در حوزه های علمی و نیاز این بخش به کمک های مردمی، گفت: سنت حسنه وقف باید در عرصه علوم و فناوری در جامعه گسترش یافته و ترویج شود.
سه‌شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۲۶

به گزارش بازار کار، به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، صفر نصرالله‌زاده، رئیس دانشگاه تبریز، روز دوشنبه، ۲۴ اردیبهشت‌ماه، در نشست هماهنگی هفتمین گردهمایی سراسری خیرین آموزش عالی و حامیان علم و فناوری، با اشاره به کمبودهای وسیع در حوزه‌های علمی و نیاز این بخش به کمک‌های مردمی، گفت: سنت حسنه وقف باید در عرصه علوم و فناوری در جامعه گسترش یافته و ترویج شود. 

وی افزود: سنت حسنه‌ وقف در حوزه‌ علم و فناوری مورد تاکید مبانی نورانی دین و شارع مقدس اسلام است و در ایران اسلامی نیز قدمتی دیرینه دارد، به‌ طوری که ۷۰۰ سال پیش دانشگاهی در تبریز به نام مجتمع علمی ربع رشیدی از طریق وقف بنا نهاده شده است.

نصراله‌زاده، اظهار کرد: آذربایجان و تبریز بر اساس پیشینه‌ درخشان مذهبی و حضور عناصر فعال از بازرگانان و متمولین خوشنام از گذشته تاکنون در حوزه‌ خیّرین جامعه‌ علمی پیشتاز بوده و کارنامه‌ ای بسیار روشن و درخشان داشته است.

رئیس دانشگاه تبریز، ادامه داد: نظر به اهمیت کمک خیرین و واقفان در مراکز علمی، از سال ۱۳۹۲ بنیادی برای جمع‌آوری کمک‌های خیرین راه‌اندازی شده است و در همین راستا دانشگاه تبریز میزبان هفتمین گردهمایی سراسری خیرین آموزش عالی و حامیان علم و فناوری از سراسر کشور خواهد بود.

به گفته وی در این همایش بیش از ۴۰ تن از روسای دانشگاه‌های کشور، مسئولان وزارت علوم و یکصد نفر از نیکوکاران و خیران آموزش عالی و دانشگاه ساز شرکت خواهند داشت.

نصراله‌زاده یادآور شد: در جریان برگزاری این همایش و با حضور خیرین، عملیات اجرایی بلوک‌های سه و چهار خوابگاه ۱۲۰ واحدی متأهلین دانشگاه تبریز در شهرک خاوران و خوابگاه ۶۰۰ واحدی در سایت ساری زمی شروع می شود.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر