بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۸۱۵
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: در روز ۲۹ اردیبهشت در گنجینه بیستون رشت جام طلای عمارلو و کلورز رونمایی می شوند.
سه‌شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۳

به گزارش بازارکار، ولی جهانی اظهار کرد: جام طلای عمارلو و کلورز است که به شماره‌های ۴۳۶۴ و ۴۳۶۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است و در روز ۲۹ اردیبهشت در گنجینه بیستون رشت رونمایی می‌شوند.

وی افزود: جام کلورز با ارتفاع ۱۶ سانتیمتر در محلی به همین نام در رستم‌آباد رودبار گیلان با نقش اسب و گردونه مهر؛ جام عمارلو با ارتفاع بیش از ۱۱ سانتی متر در عمارلو شهرستان یادشده و با نقش صور فلکی حمله شیر و گوزن یافت شده است که نشان دهنده پیروزی تابستان بزرگ بر زمستان است.

جهانی بیان کرد: جام‌های سه هزارساله یادشده بمدت یک هفته میهمان گیلانیان و علاقه مندان به میراث هزاران ساله این سرزمین هستنند.

وی تصریح کرد: به مناسبت روز جهانی موزه و پاسداشت هفته میراث فرهنگی ۱۵ پروژه بزرگ گیلان شامل موزه چهارگانه رودبار، بومگردی، هتل و مرمت با حضور مدیران ارشد کشوری و استانی به بهره برداری می‌رسند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان همچنین در بخش دیگری از سخنانش به دستگیری تعدادی از قاچاقچیان اشیاء تاریخی حین مبادله ۶۵ شی تاریخی مربوط به هزاره نخست پیش از میلاد در لاهیجان اشاره کرد و افزود: بر اساس کارشناسی‌های انجام شده ۵۲ قلم از اشیاء یادشده اصل هستند.

ایرنا

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر