بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۸۵۱
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری از اشتغال‌زایی برای ۲۵ هزار نفر در پی احداث مجتمع‌های دامپروری و گلخانه‌ای در استان خبر داد.
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۲۷

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، حسین برزگر در آیین تجلیل از روابط عمومی‌های جهاد کشاورزی، اظهار داشت: روابط عمومی‌های بخش کشاورزی با ایجاد باور صحیح در جامعه نقش مؤثری در ایجاد شتاب در رونق تولید در بخش کشاورزی دارند.

وی با اشاره به اینکه بخش کشاورزی بدون مشارکت مردم جایگاهی ندارد، افزود: فعالان حوزه روابط عمومی باید با ایجاد باور و کاشتن بذر ایده و فکر در جامعه در توسعه بخش از طریق جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی مؤثر باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: دولت سیزدهم با برنامه و هدفمند در حوزه‌های مختلف گام برمی‌دارد و در بخش کشاورزی نیز اقدامات مؤثر و خوبی انجام داده است.

برزگر ادامه داد: هم‌اکنون به بیش از ۹۰ درصد امنیت غذایی و خودکفایی رسیده‌ایم و اقداماتی نیز دولت در حوزه مدیریت آب سبز و استفاده بهینه آب انجام داده است و اقدام مهمی که در برنامه هفتم در خصوص سلامت محصولات شروع می‌شود هدفمند و با برنامه است.

وی با اشاره به اینکه تا سه سال گذشته در استان برای مسئله آب مشکلاتی بود، مطرح کرد: طراحی خوبی توسط استاندار و کل مجموعه استان در لایه غربی، شرقی و میانی انجام شد که در حوزه نیمه غربی تکمیل ۲۶ پروژه تامین آب با اعتبارات سفر رئیس جمهور، بخش خصوصی و خط اعتباری استان با بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان ودر نیمه میانی تکمیل سدبابا حیدر، سد بیدکان، گهرو و. مجموعاً ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب سازماندهی شد.

برزگر با بیان اینکه در این بخش همچنین ۲ هزار هکتار سامانه نوین آبیاری اجرا و ۱۳۰ رشته قنات لایروبی شد، گفت: در بخش شرقی که مهم‌ترین چالش را داشتیم پروژه انتقال آب حضرت قمر بنی هاشم (ع) بود که انجام شد.

وی با بیان اینکه آغاز احداث ۴۳ مجتمع دامپروری و ۱۹ شهرک گلخانه‌ای با ایجاد اشتغال برای ۲۵ هزار نفر انجام شد که اقدامات بسیار مؤثر و خوبی بود، بیان کرد: در اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زارها، توسعه گلخانه‌ها، پرداخت تسهیلات، اجرای سامانه‌های نوین آبیاری و رشد تولید دو سال متوالی رتبه برتر کشوری را بخش کشاورزی استان أخذ کرد.

برزگر با اشاره به مدیریت خوب منابع آب در سال‌های اخیر، گفت: در سال‌های گذشته یک میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب آب در بخش کشاورزی تحویل شده بود که بهره‌وری به ازای هر متر مکعب، ۷۰۰ گرم ماده خشک بود، اما در سال گذشته با ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب تحویلی به بخش کشاورزی به بهره‌وری به بیش از ۱ کیلو و ۹۰۰ گرم ماده خشک به ازای هر متر مکعب آب رسیدیم که به‌خاطر نفوذ دانش و تلاش‌های شبانه‌روزی این بخش است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان عنوان کرد: در بخش کشاورزی بدون مشارکت مردم قطعاً جایگاهی نداریم و حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی در پروژه سد بیدکان، سنگبیل، فرادنبه، ده کهنه روگر، فلارد ۱ و. دیگر پروژه‌ها باعث شد پس از سال‌ها رکود هم اکنون در کمترین زمان ممکن طرح‌های مذکور اجرا شوند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون طرح‌های بزرگی مثل کاج و کوران‌آباد با بیش از یک هزار هکتار اراضی منتظر بخش خصوصی است که یکی از رسالت‌های فعالان در حوزه روابط عمومی ایجاد باور و کاشت بذر فکر و ایده در جامعه و افزایش اعتماد و سرمایه‌گذاری است.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر