بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۸۵۳
مدیرکل میراث‌ فرهنگی آذربایجان‌شرقی:
مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی گفت: تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی پیشران توسعه گردشگری استان هستند و با تمام توان از آنها حمایت می کنیم.
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۰

تشکل‌های مردمی پیشران بخش گردشگری هستند

به گزارش بازار کار، احمد حمزه زاده، مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی، روز چهارشنبه، 26 اردیبهشت‌ماه، در نشست هم اندیشی با تشکل‌های مردم‌نهاد حوزه‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان، گفت: تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی پیشران توسعه گردشگری استان هستند و با تمام توان از آنها حمایت می کنیم.

وی اظهار کرد: تحقق شعار مهم سال مبنی بر مشارکت مردمی و جهش تولید به مدد اجرای طرح جامع با مشارکت‌ سمن‌های مردم نهاد در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری قابل تحقق است و در این مسیر باید همه نهادهای دولتی و عمومی همراه و هم داستان با تشکل های مردمی باشند.

وی با تاکید بر اهمیت تشکل‌های مردم‌نهاد در تحقق اهداف حفاظت از میراث‌ فرهنگی، رونق گردشگری و اشاعه صنایع‌ دستی استان، افزود: در حال حاضر تعداد یازده سازمان‌ مردم‌نهاد فعال در حوزه میراث‌ فرهنگی برای تحقق هدف مشارکت مردمی در جهش تولید و در راستای محافظت از میراث‌ فرهنگی، جذب گردشگران و اشاعه فرهنگ صنایع‌دستی بومی در استان فعال هستند.

حمزه زاده یادآور شد: تشکل های مزبور برای توسعه اقدامات خود، طرحی مشارکتی و جامع ارائه می کنند که می تواند راهگشای بسیاری از چالش های این حوزه مهم اقتصادی و فرهنگی باشد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: این طرح جامع که دربرگیرنده سه حوزه میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی‌ است، با مشارکت همه‌ جانبه تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک شایانی به رشد و ترقی این سه‌ حوزه در استان خواهد کرد.

وی اظهار کرد: حمایت از تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه‌های میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مسیر تحقق رشد ۲۵ درصدی گردشگران ورودی به استان در طول سال جاری حائز اهمیت ویژه‌ای است.

حمزه زاده، با اشاره به لزوم رفع چالش‌های تشکل مردم نهاد، گفت: در این زمینه باید تعیین تکلیف بافت‌های تاریخی، ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی و قیمت‌گذاری محصولات صنایع‌دستی با قید مالیات بر ارزش افزوده در کنار رفع سایر چالش‌ها را در دستور کار قرار داد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر