بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۸۷۹
مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: با کمبود ۱۳۰ هکتاری زمین نهضت ملی مسکن گیلان در شهرهای رشت، لاهیجان، رودسر، انزلی، ماسال، فومن، سیاهکل، املش و رضوانشهر مواجه هستیم.
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۳

به گزارش بازارکار، محمدرضا فلاحتگر از واریز آورده اولیه ۸۵۹۶ نفر از متقاضیان خبر داد و تاکید کرد: در مجموع بالغ بر ۱۲ هزار متقاضی افتتاح حساب داشته اند و برای ۸۱۲۵ نفر تخصیص پروژه انجام شده است.

 وی برش سه ساله مسکن حمایتی شهری، بازآفرینی شهری، مسکن خودمالک و مسکن روستایی استان گیلان را به ترتیب ۳۷ هزار و ۹۹۷ واحد، ۱۲ هزار و ۶۶۶ واحد، ۱۶ هزار و ۸۸۸ واحد و ۳۰ هزار واحد دانست و تاکید کرد: طی دو سال گذشته ۱۲ هزار و ۸۵۱ واحد در بخش مسکن حمایتی شهری، ۵۴۵۷ واحد در بخش بازآفرینی شهری، ۳۶۳۹ واحد در بخش مسکن خودمالک و ۱۶ هزار و ۱۹۸ واحد در بخش مسکن روستایی در حال ساخت داریم.

فلاحتگر مجموع واحدهای در حال ساخت طرح نهضت ملی مسکن گیلان را ۳۸ هزار و ۱۴۵ واحد دانست که معادل ۳۹ درصد تعهد سه ساله است و اضافه کرد: پیشرفت فیزیکی این واحدها بین پنج تا ۹۵ درصد بوده و در صورت واریز به موقع آورده، پروژه‌ها زودتر به بهره‌برداری می‌رسد.

 مدیرکل راه و شهرسازی گیلان از صدور ۲۸ هزار پروانه تولید مسکن بخش خصوصی در شهرها و ۴۳ هزار و ۷۶۹ پروانه در روستاها خبر داد و اضافه کرد: ۱۰۹۴۵ واحد به صورت انبوه ساز و ۱۹۰۶ واحد به صورت گروه ساخت و جوانی جمعیت در شهرهای رشت، بندر انزلی، شفت، سنگر، آستانه اشرفیه، آستارا، لنگرود، رودسر و تالش در حال ساخت است.

 وی با اشاره به ساخت ۶۹۶۱ واحد توسط راه و شهرسازی، ۲۶۱۰ واحد توسط نیروهای مسلح و ۱۳۹۲ واحد انبوه ساز و ۲۵۲ واحد گروه ساخت توسط بنیاد مسکن، یادآور شد: ۳۴۹۰ واحد نیز با روش‌های نوین و در قالب صنعتی سازی در دست ساخت است.

 فلاحتگر افزود: تعداد کل ثبت‌نامی‌های طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، ۲۵۰۰ نفر بوده و شاهد تایید نهایی ۱۱۱۸ نفر هستیم و تاکنون برای ۶۴۴ خانوار تخصیص زمین به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان انجام شده است.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۲ هزار و ۸۵۱ واحد طرح حمایتی شهری در دست ساخت است، اضافه کرد: با کمبود ۱۳۰ هکتاری زمین نهضت ملی مسکن گیلان در شهرهای رشت، لاهیجان، رودسر، انزلی، ماسال، فومن، سیاهکل، املش و رضوانشهر مواجه هستیم.

 مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به ساخت ۸۰ واحد به ازای هر هکتار، اظهار کرد: در راستای ماده ۱۰ قانون جهش تولید مسکن، ۱۹۸ هکتار زمین با کمک دستگاه‌ها شناسایی و مصوب شده؛ خریداری ۴۰ هکتار زمین از مالکین در شهرها نیز با کمک سازمان ملی زمین و مسکن در دستور کار است.

 فلاحتگر به تعهد گیلان جهت ساخت ۱۴۵۰ واحد مسکن محرومین اشاره و عنوان کرد: ۱۸۱ واحد به مساحت ۴۳۱۱ مترمربع در شهرهای شفت، فومن، بندر انزلی، آستارا و تولم شهر احداث می‌شود.

 وی از صدور ۱۵۶۰ پروانه بازآفرینی برای ساخت ۵۴۵۷ واحد در ۳۰ شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورت تامین زمین در چاف و چمخاله، برای ۱۵۰ خانوار طرح جوانی جمعیت تخصیص زمین خواهیم داشت.

 

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر