بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۸۹۹
رئیس هیئت‌مدیره پالایش نفت تهران
پالایشگاه تهران میزبان نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان پایتخت می‌شود
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۱۳

رئیس هیئت‌مدیره پالایش نفت تهران از ساخت مجموعه‌ای با کارکرد مشابه پارک علم و فناوری از سوی پالایشگاه نفت تهران با اختصاص فضایی به‌منظور هم‌افزایی توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنایع پالایشی خبر داد.
وحید عبیری به خبرنگار شانا دراین‌باره گفت: مذاکره برای خرید حدود ۱۰ هکتار از زمین موجود در جوار پالایشگاه تهران آغاز شده است و امیدواریم با ساخت این سایت علمی، شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنایع پالایشی یا دیگر بخش‏‌های نوین و راهبردی پایتخت را در فضایی فیزیکی گردهم آوریم و از ظرفیت متقابل یکدیگر به‌منظور رفع موانع و چالش‌ها بهره‌مند شویم.
وی افزود: در پالایشگاه تهران به‌واسطه نزدیکی به پایتخت، ظرفیتی بسیار قابل قبول برای استفاده از ظرفیت نخبگان حوزه صنعت و دانشگاه و شرکت‌های توانمند داخلی وجود دارد و در تلاشیم که با ایجاد فضایی اشتراکی به‌منظور هم‌افزایی ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، افزون بر اینکه چالش‌های مجموعه را به‌منظور چاره‌اندیشی در اختیار نخبگان قرار دهیم، با استفاده از ظرفیت سرمایه‌های انسانی پایتخت و دانشگاه‌های شاخص آن که در زمره بهترین دانشگاه‌های منطقه هستند، صنعت و دانشگاه را به یکدیگر مرتبط و نخبگان مستعد را به ماندن و خدمت‌کردن در میهن عزیزمان ترغیب کنیم.
رئیس هیئت‌مدیره شرکت پالایش نفت تهران بیان کرد: تفاهم بین هیئت‌مدیره انجام شده است و این سایت با هزینه پالایشگاه تهران و با تحویل امکانات جانبی لازم از سوی این پالایشگاه احداث خواهد شد.
عبیری با تأکید بر اجرای این طرح با هدف بهره‌مندی صددرصدی از توان داخلی و معکوس‌کردن مهاجرت نخبگان گفت: نیازهای فناورانه پالایشگاه و توانمندی‌ شرکت‌ها شناسایی شده است و فهرست این نیازها به‌منظور مشاوره و دریافت پیشنهادهای مشکل‌گشا برای عبور از چالش‌ها و استفاده بهینه از فرصت‌ها، در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.
وی تصریح کرد: در گذشته برای تأمین تمامی اقلام موردنیاز یک پالایشگاه به کشورهای خارجی متوسل می‌شدیم و خریداری تجهیزات خارجی برای مجموعه‌ها موجب فخر و مباهات بود، اما امروز این تفکر رخت بربسته و افتخار می‌کنیم که هم‌میهن سازنده ما، اقلام مهم و حیاتی موردنیاز پالایشگاه و پروژه‌های آن را مطابق استاندارد بین‌المللی تولید کرده است. بنابراین تحریم‌ها از این دیدگاه ما را مقاوم و توانمند کرده و موجب شده است با پرکردن نقاط ضعف، آن را به شکوفایی تبدیل کنیم.
رئیس هیئت‌مدیره پالایشگاه نفت تهران بیان کرد: در طرح احداث واحد RHU پالایشگاه اصفهان شاهد بودم که در بخش تأمین کالا با حسن اعتماد مدیران وقت چند تجهیز مهم را که سازنده خارجی با سوءاستفاده از تحریم‌ها، با وجود دریافت پیش‌پرداخت، از ساخت و تحویل آن اقلام امتناع می‌کرد، از سوی نخبگان داخلی طراحی و تحویل پالایشگاه شد، بنابراین در صنعت نفت فارغ از هرگونه شعار، به عبارت «ما می‌توانیم» جامه عمل پوشاندیم و در پالایشگاه تهران نیز در پی پیاده‌سازی این الگو هستیم.

برچسب ها:

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر