بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۶۹۴۹
استاندار فارس در دیدار با جوانان و دانشجویان استان فارس گفت: عمده‌ترین مشکل نخبگان جوان را اشتغال است و انتظار می‌رود دانشگاه‌ها بیشتر در میدان وارد شوند از سهمیه نخبگان برای پذیرش این افراد استفاده کنند.
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۸

به گزارش بازارکار، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در دیدار با ۴۰ نفر از جوانان و دانشجویان استان فارس که ۲۰ نفر از آنان را نخبگان تشکیل می‌دادند گفت: عمده‌ترین مشکل نخبگان جوان را اشتغال است و انتظار می‌رود دانشگاه‌ها بیشتر در میدان وارد شوند از سهمیه نخبگان برای پذیرش این افراد استفاده کنند.

وی با بیان اینکه قانون گذار برای حمایت از سرمایه‌های انسانی تدبیر کرده است، افزود: قانون اجازه داده است تا خارج از فراخوان از نخبگان استفاده کنید.

ایمانیه با بیان اینکه بنیاد نخبگان استان از همکاری برخی دانشگاه‌ها رضایت کامل ندارد، تصریح کرد: باید از نخبگان در زمینه‌های مختلف استفاده کرد و این افراد می‌بایست جایگزین افرادی شوند که به هر دلیل از مجموعه خارج شده اند.

نماینده عالی دولت در فارس در ادامه با تاکید بر اینکه مدیریت استان همواره در کنار نخبگان بوده و همچنان نیز خواهد بود، افزود: در بخش‌های دولتی از ظرفیت‌های نخبگان حتما استفاده می‌شود، اما ابتدا باید در دانشگاه ها، موسسات اقتصادی و بنگاه‌های تولیدی مشغول به کار شوند.

ارسال نظرات