بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۷۱۸۶
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان:
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: مرکز کنترل ترافیک دریایی سواحل مکران با نام ایستگاه مکران کنترل در روستای روستای بونجی شهرستان جاسک عملیاتی شده است.
سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۴

آغاز به‌کار مرکز ترافیک دریایی بندر بونجی جاسک

به گزارش بازار کار ؛ اسماعیل مکی‌زاده اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به نقش حاکمیتی خود در راستای توسعه دریامحور و با در نظر گرفتن ابلاغ سیاست‌های کلی توسعه دریامحور ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقل دریایی است.

وی، هدف از راه‌اندازی این ایستگاه را توجه به سیاست‌های توسعه سواحل مکران، افزایش مرکز هماهنگی فرعی جستجو و نجات دریایی در سواحل مکران، پشتیبانی و انجام عملیات دریایی پایانه‌های نفتی کوه مبارک، پایش ایمنی آبراه و نظارت بر تردد کشتیرانی در محدوده آن سواحل عنوان کرد.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: به همین منظور در راستای ارتقا ایمنی تردد دریانوردی، افزایش پوشش رادیویی باند VHF، نظارت بهینه بر کنترل و ترافیک دریایی سواحل مکران (SPM کوه مبارک و بندر بونجی) و خدمات به موقع جستجو و نجات دریایی در شرایط اضطرار دریایی مرکز کنترل و ترافیک دریایی مکران با تأمین تجهیزات مخابراتی و نیروی انسانی متخصص با همت اداره کل بنادر و دریانوردی استان به بهره برداری رسیده است. سواحل مکران خارج از تنگه هرمز به سمت دریاهای آزاد بوده و توسعه این سواحل از لحاظ امنیتی و اقتصادی کمک شایانی به توسعه پایدار کشور، اقتصاد دریامحور، اشتغالزایی و رونق منطقه می‌کند.

ایستگاه مکران کنترل 25 اردی بهشت 1403 راه‌اندازی شده و دارای چهار نفر نیروی کنترل و ترافیک دریایی است. دریانوردان می‌توانند بر روی کانال 08 باندVHF دریایی با مرکز رادیویی یاد شده ارتباطات رادیویی داشته باشند. اولین امداد و نجات یک فروند قایق صیادی مضطر 27 اردیبهشت‌ماه سال جاری با نجات سه سرنشین در 40 مایلی بندر مکران (بونجی کوه مبارک) توسط این مرکز مدیریت شد.

ارسال نظرات