ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۷۲۱۸
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به تسریع در روند صدور مجوز مشاغل خانگی در استان گفت: در مجموع از ابتدای طرح ایجاد مشاغل خانگی تاکنون، ۴۷‌هزار و ۲۱۷ مجوز صادر شده است.
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۰۴

سید‌فرهاد ناصری‌نیا اظهار کرد: سال گذشته نیز روند صدور مجوز به صورت الکترونیک آغاز شده که ۱۰‌هزار و ۹۹۱ مجوز به صورت تمام الکترونیک صادر شده است. وی اظهار کرد: حمایت از مشاغل خرد و خانگی، یکی از راه‌های کسب درآمد و ایجاد اشتغال با سرمایه‌های اندک بوده که طی سال‌های اخیر برای توسعه این نوع مشاغل، اعتبارات خوبی به لرستان اختصاص یافته است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: یک‌هزار و ۷۸۵ میلیارد ریال طی سال گذشته برای مشاغل خانگی استان اختصاص یافت که یک‌هزار و ۲۵۳ میلیارد ریال آن به متقاضیان پرداخت شد و پیگیری برای پرداخت بقیه این مبلغ در حال اقدام است.
صدور ۴۷‌هزار مجوز مشاغل خانگی در استان لرستان

ناصری‌نیا اضافه کرد: بانک‌های رفاه کارگران، توسعه تعاون، تجارت، ملی، صادرات، ملت، قرض‌الحسنه مهر و پست بانک برای پرداخت تسهیلات به متقاضیان مشاغل خانگی استان مشارکت می‌کنند که پارسال یک‌هزار و ۷۳۷ طرح با مبلغ یک‌هزار و ۷۸۹ میلیارد ریال جهت ایجاد چهار‌هزار و ۴۸۲ فرصت شغلی به این بانک‌ها معرفی شدند. وی یادآور شد: بیشترین مجوز‌های صادره حوزه مشاغل خرد و خانگی در بخش کشاورزی، صنعت و خدمات بوده است که مهم‌ترین راه کمک به پایداری این مشاغل، ایجاد بازارچه‌های دائمی برای فروش محصولات تولیدی است که انتظار می‌رود همه دستگاه‌های اجرایی مرتبط، همکاری لازم را برای تحقق این مهم داشته باشند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان به اولویت پرداخت این نوع تسهیلات به شرکت‌های پشتیبان و دائمی اشاره کرد و گفت: پارسال در راستای حمایت از تعاونی‌های تولیدی، ۳۳ طرح تعاونی استان در بخش‌های مختلف اقتصادی از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

ناصری نیا تعداد تعاونی‌های فعال لرستان را سه‌هزار و ۲۱۰ شرکت اعلام کرد و ادامه داد: این تعاونی‌ها با ۲۶‌هزار و ۷۵۱ عضو، زمینه اشتغال‌زایی بیش از ۴۰‌هزار نفر را در ۱۵ گرایش اقتصادی فراهم کرده اند که ۳۷۳ واحد از این تعداد با عضویت ۲‌هزار و ۹۲۳ و اشتغال بیش از چهار‌هزار نفر روستایی هستند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: ۲۲۲ تعاونی جدید از ابتدای فعالیت دولت سیزدهم تاکنون در استان تشکیل و زمینه اشتغال سه‌هزار و ۹۶۰ نفر در این تعاونی‌ها فراهم شده که در بخش‌های مختلف اقتصادی، خدمات، تولیدی و کشاورزی تشکیل و چهار‌هزار و ۸۵۷ عضو دارند.

ارسال نظرات