بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۷۲۶۲
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس گفت: طرح تغییر و ایجاد مشاغل به صنایع دستی مزین به نام شهید آیت‌الله رئیسی در فارس کلید خورد.
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۸

محمد ثابت اقلیدی امروز، ۴ خرداد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شهید آیت‌الله رئیسی عمر و زندگی خود را شبانه‌روز وقف مردم کرده بود، افزود: اقدامات و عملکرد مردمی شهید جمهور در حوزه‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر کسی پوشیده نیست و این مهم مسیر راهی را برای ارتقاء سطح خدمت‌رسانی بیشتر  به عموم مردم فراهم کرده است که در این راستا طرحی با موضوعیت توسعه و ترویج صنایع دستی در فارس اجرا می‌شود. 
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس تاکید کرد: طرح ایجاد مشاغل صنایع دستی شهید جمهور در فارس که مزین به نام شهید آیت‌الله رئیسی است، با هدف  کارآفرینی، توسعه، ترویج و رونق تولید صنایع دستی به  صورت پایلوت در شهرستان خرامه اجرا می‌شود.
ثابت اقلیدی تصریح کرد: در واقع این طرح تاکیدی بر آموزش، ترویج، بازار سازی و تجارت انواع رشته‌های صنایع دستی و هنرهای سنتی بنابر علایق و سلایق مردم شهرستان خرامه دارد.
وی با بیان اینکه  رونق تولید و فراهم‌سازی زمینه آشنایی مردم شهرستان با هنرهای سنتی و کسب درآمد و رونق اقتصادی از اهداف مهم این طرح است، افزود: اجرای طرح تغییر و ایجاد مشاغل به صنایع دستی در واقع عمل به  منویات مقام معظم رهبری و شعار سال  جهش تولید با مشارکت مردم است.
ثابت اقلیدی در خصوص پایلوت شدن شهرستان خرامه برای اجرای طرح مذکور گفت: با توجه به اینکه کشاورزی در این شهرستان رونق داشته اما طی سال‌ها به دلیل خشکسالی‌ها عملا کشاورزی به ویژه تولید برنج در منطقه حذف شده‌ است از این‌رو تغییر مشاغل به صنایع دستی تبدیل به فرصت خواهد شد.
وی ادامه داد: بی تردید تولید و فروش صنایع دستی فرصت طلایی برای رونق اقتصادی مردم منطقه خواهد بود چرا که سرمایه‌گذاری در این حوزه به مراتب کمتر از دیگر مشاغل است و از طرفی با بازاریابی دقیق و فروش محصولات این هنرصنعت سودآوری بالایی دارد.
ثابت اقلیدی ادامه داد: هنرهایی چون دست‌بافته‌های داری، خاتم، میناکاری و....از جمله صنایع دستی شاخصی هستند ‌که در  این طرح  آموزش داده می‌شوند.
به گزارش ایسنا، شهرستان خرامه در جنوب غربی استان فارس واقع شده و از شمال به شهر ستان ارسنجان و از غرب به شیراز و از جنوب به شهر ستان سروستان و از شرق به شهر ستان نی‌ریز محدود می‌شود.
صنایع دستی  این شهرستان گبه بافی،قالی بافی، گیوه‌دوزی است و از آثار تاریخی و گردشگری این شهرستان نیز می‌توان به حمام کهنه، چهار طاقی، قلعه بهرام گور، کاروانسرای دیودان، تالاب کمجان و.... اشاره کرد.

برچسب ها:

ارسال نظرات