بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۷۲۷۸
رییس کمیته امداد شهرستان قشم گفت: ۷۰ پنل خورشیدی خانگی به منظور درآمدزایی برای خانواده‌های زیرپوشش این نهاد حمایتی در منازل مددجویان نصب و راه‌اندازی شد.
شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۸

نصب و راه‌اندازی ۷۰ دستگاه پنل خورشیدی خانگی در منازل مددجویان کمیته امداد در قشم

به گزارش بازار کار ؛ رضا تارک رییس کمیته امداد شهرستان قشم،  با بیان اینکه، هر دستگاه پنل خورشیدی پنج کیلو وات برق تولید می‌کند، افزود: در مجموع ۳۵۰ کیلو وات از این تعداد پنل، برق وارد شبکه جزیره قشم می‌شود.

وی ادامه داد: هزینه هر دستگاه پنل خورشیدی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده که در قالب تسهیلات به خانوارهای متقاضی پرداخت شده است.

رییس کمیته امداد شهرستان قشم توضیح داد: خالص درآمد از محل نصب پنل‌های خورشیدی هر دو ماه ۳۸ میلیون ریال است.

تارک اضافه کرد: طرح تولید برق خورشیدی با هدف ایجاد اشتغال و خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) که هیچ منبع درآمد یا توان اشتغال ندارند، اجرا شده است.

وی گفت: برای اجرای این طرح در دو سال گذشته ۱۰۵ میلیارد ریال وام تبصره ۱۸ اشتغال (کم بهره) به مددجویان پرداخت شده است که باز پرداخت این وام هفت ساله است و شرکت توزیع نیروی برق به‌ صورت ماهانه برق تولیدی را از مجریان طرح خریداری می‌کند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) در شهرستان مرزی قشم ۳۶۴۴ خانوار (۷۵۰۰ نفر) تحت پوشش دارد که خانواده‌های تحت پوشش ماهیانه در مجموع ۳۰ میلیارد ریال مستمری دریافت می‌کنند.

خانوارهای تحت حمایت این اداره شامل ۲۵۸۸ زن سرپرست خانوار (۷۱ درصد) و ۱۰۵۶ مرد سرپرست خانوار (۲۹ درصد) است که ۲۶۹۸ خانوار (۷۴ درصد) از آنان ساکن روستاها و ۹۴۶ خانوار (۲۶ درصد) آنها ساکن در مناطق شهری جزیره قشم هستند.

از این تعداد مددجو ۲۹۸۳ خانوار (۸۲ درصد) اهل سنت و ۶۶۱ خانوار (۱۸ درصد) اهل تشیع هستند.

فوت شوهر ۱۶۶۹ - ۴۶ درصد)، مرد سرپرست سالمند (۹۴۴ خانوار - ۲۶ درصد) و بانوان مطلقه (۶۶۴ خانوار - ۱۸ درصد) سه دلیل وابستگی خانوارهای تحت حمایت به اداره کمیته امداد این شهرستان مرزی است که ۳۲۷۷ خانوار معادل ۹۰ درصد به واسطه این سه دلیل تحت حمایت این اداره قرار دارند.

این اداره حمایت از ۱۰۵۰ نفر فرزند یتیم و محسنین را بر عهده دارد که از این تعداد ۵۷۴ نفر از فرزندان ایتام و ۴۷۶ نفر از فرزندان محسنین (۵۴۶ فرزند دختر و ۵۰۴ فرزند پسر) هستند.

ارسال نظرات