بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۷۴۲۴
استاندار اصفهان گفت: اولویت‌های استان اصفهان توسعه تعاونی‌ها، توسعه اقتصاد گردشگری و اقتصاد دانش‌بنیان است، از این رو در تخصیص تسهیلات باید طبق رویکردهای استان اصفهان تصمیم‌گیری کرد.
دوشنبه ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۳

به گزارش بازارکار از اصفهان، سید رضا مرتضوی در جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اصفهان با تسلیت شهادت رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی و همراهان ایشان، در خصوص «توزیع تسهیلات جزء 3 بند ب تبصره 2 قانون بودجه سال 1403» که از دستور جلسات نشست بود، گفت: در سهم‌بندی توزیع این تسهیلات، دستگاه‌هایی مشمول شوند که به صورت تخصصی در حوزه اشتغالزایی و رفع محرومیت و خدمت‌رسانی به مردم فعالیت می‌کنند.
استاندار اصفهان تصریح کرد: اولویت‌ استان اصفهان توسعه تعاونی‌ها، توسعه اقتصاد گردشگری و اقتصاد دانش‌بنیان است، از این رو در تخصیص تسهیلات باید طبق رویکردهای استان تصمیم‌گیری کرد. هدف اشتغالزایی و رفع محرومیت با تقویت و حمایت از دستگاه‌ها و نهادهای تخصصی است از این رو تجربه دستگاه‌ها در توزیع اعتبارات مد نظر قرار بگیرد.
مرتضوی گفت: اگر مجموعه‌ای مشمول توزیع اعتبارات شود که ظرفیت و تجربه مناسب را نداشته باشد، خروجی مورد نظر که محرومیت زدایی و توسعه استان است حاصل نمی‌شود.
وی با اشاره به نگاه و تأکیدات  رئیس جمهور شهید در خصوص تمرکززدایی، گفت: یکی از مطالبات ما تمرکززدایی در کشور و افزایش اختیارات استان‌هاست، در این راه بر رویکرد رئیس‌جمهور شهید دکتر رئیسی ایستاده‌ایم و به روش‌های مختلف این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
استاندار اصفهان بیان کرد: پس از توزیع اعتبارات، باید گزارشی به مدیریت استان اصفهان ارائه شود که چه حمایت‌هایی در حوزه صنایع دستی، گردشگری، تعاونی‌ها و اقتصاد دانش‌بنیان شده است.
مرتضوی یادآور شد: در خصوص نحوه عملکرد دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌ها با فرمانداران استان گفت‌وگو و تبادل نظر شود تا دستگاه‌هایی مشمول توزیع اعتبارات شوند که در سراسر استان با رویکرد مناطق محروم فعالیت می‌کنند.

برچسب ها:

ارسال نظرات