بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۷۶۲۶
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: در دولت سیزدهم تسهیلاتی بالغ بر 213 میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی در استان یزد پرداخته شده است.
شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۳:۱۶

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، «محمدرضا فلاحتی» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، با بیان اینکه حمایت‌های دولت سیزدهم از افراد فعال در حوزه مشاغل خانگی به منظور ایجاد اشتغال پایدار و توسعه فعالیت اقتصادی انجام گرفته است، گفت: در این دولت تسهیلاتی بالغ بر 213 میلیارد تومان در حوزه مشاغل خانگی در استان یزد پرداخته شده است.
وی با بیان اینکه تسهیلات یاد شده به دو صورت مستقل و پشتیبان به متقاضیان پرداخت می‌شود، ادامه داد: تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی در استان یزد به تعداد 3 هزار و 600 نفر از متقاضیان مستقل و پشتیبان مشاغل خانگی پرداخت شده که بالغ بر 4 هزار و 600 شغل در این زمینه ایجاد شده است.
فلاحتی عنوان کرد: تعداد مجوزهای صادره در حوزه مشاغل خانگی در دولت سیزدهم در استان یزد، حدود 9 هزار و 200 مجوز مستقل و پشتیبان است و به علت محدود بودن منابع ابلاغی بانک، همه افراد متقاضی، موفق به دریافت تسهیلات نشده‌اند که امیدواریم در سال‌های آینده تمامی متقاضیان بتوانند از حمایت مالی دولت در راستای رونق و توسعه شغل خانگی خود بهره مند شوند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد ادامه داد: از ناحیه تسهیلات تبصره 16 در استان 9823 میلیارد ریال به 7 هزار و 652 طرح  پرداخت شد که برای 6 هزار و 548 نفر فرصت شغلی ایجاد شد.
وی اضافه کرد: در تبصره 18 نیز تسهیلاتی به مبلغ 983 میلیارد ریال به 137 طرح پرداخت گردید که برای 524 نفر فرصت اشتغال به وجود آمد.


ارسال نظرات