بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۷۶۶۴
استاندار مازندران بر ضرورت احیای موقوفات استان تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت موقوفات مازندران برای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی بهره‌گیری کرد.
شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۸:۴۷

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران صبح امروز با یوسف نوری استاندار مازندران دیدار و گفت‌وگو کرد.

یوسف نوری استاندار مازندران در این دیدار با اشاره به اینکه وقف سنت حسنه و ماندگاری است که از پیامبر و اهل بیت(ع) به یادگار مانده است، اظهار کرد: وقف بهترین خیرات و ماندگارترین اثر معنوی است که برای همیشه ماندگار می‌شود و در طول تاریخ انسان‌های زیادی از آن برخوردار می‌شوند.

وی با بیان اینکه وقف یک عمل جمعی است که از برکات آن بشریت بهره مند می شوند، عنوان کرد: یکی از کارکردهای وقف محرومیت‌زدایی و کمک به محرومان است که  باید از ظرفیت موقوفات مازندران برای اشتغالزایی و محرومیت‌زدایی بهره‌گیری کرد.

نوری با بیان اینکه از اراضی وقفی استان می‌توان برای سرمایه‌گذاری در بخش تولید و اشتغال بهره‌گیری کرد افزود: با سرمایه‌گذاری در اراضی وقفی هم می‌توان موقوفات را احیا کرد و هم می‌توان ایجاد اشتغال و محرومیت‌زدایی کرد.

وی با بیان اینکه وقف برای بشریت دارای آثار و برکات فراوانی است و هیچ‌گاه معضل نبوده است، تاکید کرد: مشکلاتی که در حوزه موقوفات وجود دارد باید با نگاه بی‌طرفانه و بر اساس قانون برطرف شود.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها باید در بحث زمین از ادارات اوقاف استعلام نمایند تا در آینده مشکلی برای شهروندان ایجاد نشود، گفت: اوقاف هم باید در کوتاه‌ترین زمان به استعلامات مردم و دستگاه‌های اجرایی پاسخ دهد تا کارها تسریع یابد.

حجت‌الاسلام حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف مازندران نیز در این دیدار به ارائه گزارش عملکرد از فعالیت‌ها و برنامه‌های اوقاف استان و خدمات موقوفات به اقشار مختلف مردم پرداخت.

وی گفت: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران این آمادگی را دارد تا در کنار سایر نهادها و بر اساس سیاست‌های دولت سیزدهم نسبت به برطرف کردن مشکلات و ایجاد اشتغال در اراضی وقفی و سرمایه‌گذاری در موقوفات اقدام کند.

ارسال نظرات