بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۸۰۰۲
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از انهدام باند هرمی با دستگیری ۱۶ نفر خبر داد.
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۶

به گزارش بازارکار، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا از کشف پیش‌دستانه و انهدام باند شرکت هرمی با دستگیری ۱۶ نفر متهم خبر داد.
تسنیم در خبری نوشت: سرهنگ عبدالله چولکی؛ معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا اظهار کرد: طی گزارش واصله از سوی یکی از شهروندان در استان خراسان رضوی مبنی بر اینکه افرادی از طریق درج آگهی کاریابی اقدام به عضوگیری برای شرکت‌های هرمی می‌کنند بررسی این موضوع به صورت ویژه در دستور کاری کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
وی افزود: طبق بررسی‌های انجام شده مشخص شد این اشخاص در تکمیل عضوگیری خود تعدادی افراد جوان را به منزلی در سطح شهر راهنمایی کرده و در آنجا، آموزش‌های لازم را به آنها داده و باعث ترویج شیوه و شگرد کلاهبرداری در سطح گسترده‌ای می‌شوند.
معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا گفت: در ادامه کارآگاهان اقدام به بررسی و رصد اطلاعاتی کرده و پس از تایید صحت موضوع و شناسایی محل هماهنگی با مرجع قضایی اکیپی از مامورین پلیس آگاهی به محل مورد نظر اعزام و با رعایت موازین قانونی و شرعی به منزل ورود کردند.
وی ادامه داد: ماموران در این خصوص تعداد ۱۶ نفر متهم شناسایی و دستگیر و پس از توقیف ادله و مدارک مرتبط با جرم آنها را به پلیس آگاهی انتقال دادند.
سرهنگ چولکی بیان کرد: در تحقیقات انجام شده از متهمان مشخص شد افراد دستگیر شده همه با وعده کار جذب شده و در ادامه با برگزاری جلسات آموزشی قرار بوده جذب شرکت هرمی کیونت شوند که با هوشیاری کارآگاهان این پلیس در همان روزهای ابتدایی عزیمت به مشهد شناسایی و دستگیر شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در ادامه متهمان بازداشتی به همراه پرونده به دادسرا اعزام شدند که تحقیقات جهت شناسایی لیدرهای اصلی شرکت هرمی کیونت کماکان ادامه دارد.
این مقام انتظامی با بیان اینکه پیشنهاد دعوت به کار و استخدام در شرکت‌های معتبر با درآمد زیاد یکی از ترفندهای شرکت‌های هرمی است به شهروندان توصیه کرد: از هرگونه فعالیتی که ادعای درآمدی غیرعادی دارد، برحذر باشید، چرا که آن فعالیت ممکن است هرمی باشد.
وی تصریح کرد: نحوه فعالیت شرکت‌های هرمی در سایت ایران هشدار www.iranhoshdar.ir اطلاع‌رسانی شده است که هموطنان می‌توانند با مراجعه به این سایت اطلاعات جامعی در خصوص فعالیت شرکت‌های هرمی کسب کنند. همچنین کانال رسمی سایت ایران هشدار نیز talegram.me/iranhoshdar.ir است.
۴۷۲۳۶


ارسال به

برچسب‌ها:

کلاهبرداریپلیسبازداشت


اخبار مرتبط

امروز ۰۰:۲۲ استرداد کلاهبردار میلیاردی به کشور دیروز ۱۸:۵۱ زورگیر کُلت به دست دستگیر شد دیروز ۱۵:۴۰ دستگیری عاملان تیراندازی در شهر ری/ عکس دیروز ۱۳:۴۲ ماجرای تیراندازی در جنوب تهران چه بود؟


نظر شما

نام: ایمیل یا سایت: نمایش ایمیل شما نظر شما:*

 

برچسب ها:

ارسال نظرات