بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۸۰۰۹
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در دولت سیزدهم چه از نوع پروژه و حجم اعتبار آن ها در طول تاریخ بنادر کارهای بی نظیر انجام شده است.
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۲

علی اکبر صفایی در بازدید از طرح های زیربنایی و توسعه ای دریایی و بندری ایجاد شده در دولت سیزدهم در بندر شهید رجایی اظهارداشت: براساس سیاست های کلی  توسعه دریامحور ابلاغیه مقام معظم رهبری، رییس جمهور شهید نگاه ویژه ای به مباحث حمل ونقل دریایی داشتند و براساس این سیاست ها و تلاش های وزیر راه و شهرسازی، سازمان بنادر و دریانوردی سه بخش را در حوزه ملی، بین المللی و منطقه ای و استانی برنامه ریزی کرد. 
به گزارش تین نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، صفایی ادامه داد: در بخش بین المللی تلاش های رییس جمهور شهید که با کشورهای همسایه داشتند در حقیقت در حوزه تجارت دریا برد به ثمر رسید به گونه ای که عملکرد سازمان بنادر در حوزه ترانزیت سال گذشته 45 درصد افزایش داشت و این میزان در سال جاری 40 درصد افزایش پیدا کرد. 
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در حوزه تجارت دریابرد در حوزه بین المللی برخی بنادر شمالی تا 130 درصد نیز افزایش داشته است و درحال حاضر تمامی شناورها درحال فعالیت هستند. 
صفایی در ادامه به افتتاح و بهره برداری از 150 طرح با اعتبار 40 هزار میلیارد تومان  اشاره کرد و بیان داشت: برخی از این پروژه ها که تعدادی از آنها بیش از 400 پروژه با اعتبار 148 همت را شامل می شود، دارای 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 
وی گفت: آمارها و ارقام در حوزه توسعه دریامحور در بخش بین المللی بی نظیر است؛ به عنوان نمونه در بحث نوسازی تجهیزات بندری و دریایی تاکنون 108 تجهیز بندری توسط  سازمان بنادر و دریانوردی . توسط بخش های خصوصی در دولت سیزدهم نصب شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه درحال حاضر 188 فروند تجهیزات دریایی در دست ساخت و بهره برداری است، ادامه داد: از این تعداد 40 فروند در بنادر کشور به بهره برداری رسیده است. 
صفایی در خصوص ارتقا شاخص بنادر محلی نیز گفت: در راستای رونق اقتصادی در این بخش اقدامات زیادی انجام شده است، در استان های خوزستان، بنادر شمالی، سیستان و بلوچستان پروژه های ارزشمند زیادی در اختیار بنادر قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بیان داشت: در بحث توسعه گردشگری دریایی استان هرمزگان احداث بندر نخل ناخدا، توسعه بندر شهید حقانی و جزیره ابوموسی را در دستور کار داریم.
وی با بیان اینکه در دولت سیزدهم چه از نوع پروژه و حجم اعتبار آن ها در طول تاریخ بنادر کارهای بی نظیر انجام شده است،اضافه کرد: برای نخستین بار ساخت چهار کشتی در دریای خزر به عنوان یک کار راهبردی در حوزه دریا با بهره گیری از توانمندی داخلی شروع شده است.

ارسال نظرات