بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۸۰۳۰
رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم
رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم از دستور وزیر علوم برای طراحی شاخصی برای جذب اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: به این منظور دانشگاه‌ها در میزان و نحوه جذب رتبه‌بندی می‌شوند.
سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۴

به گزارش بازارکار ،محمد خلج امیر حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره رتبه بندی دانشگاه‌ها براساس جذب اعضای هیات علمی گفت: دانشگاه‌ها هرساله براساس عملکرد کلی آموزشی، فرهنگی، پژوهشی و ... رتبه بندی می‌شوند برهمین اساس وزیر علوم تحقیقات و فناوری به مرکز جذب این وزارتخانه دستور داده است تا در جذب اعضای هیات علمی ملاکی را طراحی کند و یک رتبه بندی در جذب برای دانشگاه‌ها وجود داشته باشد که طرح خیلی خوبی است و کمک می‌کند بهترین‌ها و ضعیف‌ترین‌ها در جذب اعضای هیات علمی مشخص شوند.
وی درباره اینکه آیا نتایج این رتبه بندی می‌تواند در سهمیه‌های جذب دانشگاه‌ها هم تاثیرگذار باشد گفت: قاعدتا وقتی یک رتبه بندی صورت گیرد در بخش‌های دیگر هم می‌تواند موثر باشد.
تعیین تکلیف دو فراخوان سال گذشته در سال جاری
رییس مرکز جذب وزارت علوم با اشاره به اعلام نتایج فراخوان‌های جذب اعضای هیات علمی در بهمن و شهریور سال ۱۴۰۲ گفت: تعدادی از پرونده‌های شهرویور ۱۴۰۲ تعیین تکلیف شده و برنامه ما این است که اگر خدا بخواهد و دانشگاه‌ها نیز همکاری کنند، دو فراخوان سال گذشته امسال تعیین تکلیف شود.
به گزارش مهر، وزارت علوم، وزیر علوم در نشست سراسری دبیران جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور خطاب به رییس مرکز جذب وزارت علوم پیشنهاد داد دانشگاه‌ها بر اساس سرعت و دقت جذب اعضای هیأت علمی رتبه‌بندی شوند و گزارشی بر این اساس تنظیم شود تا بتوان براساس این گزارش از حق و حقوق افراد دفاع کرد و هر کجا هم در راستای حق و حقوق مردم، نیاز به تشویق و بازنگری وجود داشته باشد، این کار انجام گیرد.

ارسال نظرات