ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۸۳۳۶
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از تحقق ۵۲ درصدی تعهدات این نهاد در حوزه اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان طی سه ماه گذشته خبر داد و گفت: میزان تحقق تعهد اشتغال فارغ التحصیلان در جهاددانشگاهی استان در سالجاری نیز حدود ۵۷ درصد است.
سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۷:۰۳

علی منصفی راد در جلسه کارگروه اشتغال استان سمنان که با حضور استاندار سمنان و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌های مراکز آموزش مهارت‌های تخصصی و اشتغال محور کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان سمنان گفت: طی دو سال گذشته ۲۸۰ دوره آموزشی شامل دوره‌های عمومی و تخصصی اشتغال زا با شرکت بالغ بر ۱۲ هزار فراگیر برگزار شده است.

وی از فعالیت ۵ دپارتمان تخصصی در مرکز آموزش مهارت‌های تخصصی و اشتغال محور کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان سمنان خبر داد و گفت: میزان اشتغالزایی در سال 1402 در دپارتمان پزشکی ۳۰ نفر، دپارتمان زبان‌های خارجه ۱۰ نفر، دپارتمان علوم انسانی ۵ نفر، دپارتمان فنی و مهندس ۵ نفر و دپارتمان کامپیوتر نیز ۵ نفر بوده است که در سال 1403 قطعاً افزایش پیدا می کند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین از مشارکت در توسعه آموزش‌های تخصصی نوین مهارت‌های پیشرفته در سطح ملی و بین‌المللی به عنوان مصوبه مأموریت‌های جهاد دانشگاهی در اجرای نقشه جامع علمی کشور یاد کرد و گفت: در بخش ارتقاء فرهنگ کارآفرینی و روحیه خودباوری و ترویج الگوهای موفق توانمندسازی در قالب دوره‌های آموزشی سرباز مهارت 6 هزار نفر و در بخش ساماندهی نظام هدایت شغلی و توانمندسازی دانش آموختگان نیز 7 هزار نفر در دوره های آموزشی جهاددانشگاهی استان شرکت کردند.

منصفی راد اضافه کرد: با راه اندازی مرکز مشاوره اشتغال و کارآفرینی جوانان که با همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان و با هدف تربیت راهبر ستاد در حوزه اشتغال جوانان، اجرای طرح‌های فرهنگی رسانه‌ای و آموزشی در راستای توسعه ترویج اشتغال پذیری و مهارت آموزی جوانان، مشاوره، راهنمایی و حمایت از طرح‌های اشتغال زایی و کارآفرینانه جوانان فعالیت می کند، زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر از جوانان در استان سمنان فراهم شده است.

وی تأکید کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی جهاد دانشگاهی استان سمنان نیز در 4 زمینه فعالیتی شامل طراحی اپلیکیشن موبایل، طراحی نرم‌افزارهای مبتنی بر تلفن همراه، مواد و تجهیزات پزشکی و در حوزه دام سبک و صنایع وابسته نیز زمینه اشتغال ۲۰ نفر را فراهم کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان همچنین افزود: زمینه اشتغال طرح های فناورانه جهاد دانشگاهی استان شامل کود اورگانیک، مالچ معدنی، تولید و ترمیم تاندون و تولید پودر استخوان که توسط محققان و پژوهشگران جهاددانشگاهی استان در سال گذشته تولید و ثبت شد نیز جمعاً ۱۴ نفر بوده است که با راه اندازی خط تولید این محصولات زمینه اشتغال 150 نفر دیگر نیز فراهم می شود.

ارسال نظرات