ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۸۴۱۰
مدیرکل غله‌وخدمات بازرگانی استان سمنان از خرید تضمینی بالغ بر ۳۱ هزار و ۸۰۰ تن گندم از گندمکاران این استان از ابتدای آغاز خرید تضمینی گندم تا امروز ۲۹ خردادماه خبر داد.
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۸:۳۴

عبدالرحیم تحصیلی اظهار کرد: در حال حاضر فرآیند خرید تضمینی گندم از گندمکاران این استان در ۱۸ مرکز خرید استان در حال انجام است.

وی ادامه داد: در مجموع ۳۲ مرکز خرید تضمینی گندم در شهرستان‌های هشتگانه استان سمنان در نظر گرفته شده که تا امروز ۱۸ مرکز آنها فعال شده‌است.

تحصیلی افزود: با توجه به اینکه زمان برداشت محصول در شهرستان‌های استان بسته به آب‌وهوای آنها متفاوت است، این مراکز خرید تضمینی نیز با آغاز برداشت گندم از مزارع در آن مناطق نیز راه‌اندازی خواهند شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه تاکنون بیشترین خرید تضمینی گندم از مراکز خرید شهرستان گرمسار انجام شده، اضافه کرد: از ابتدای آغاز طرح تا کنون ۱۲ هزار و ۹۵۰ تن گندم در مراکز خرید تضمینی گندم شهرستان گرمسار خریداری شده است.

وی همچنین از آرادان به عنوان دومین شهرستان از نظر تحویل گندم در این فصل نام برد و افزود: تاکنون ۱۰ هزار و ۱۰۳ تُن گندم در مراکز خرید تضمینی شهرستان آرادان خریداری شده‌است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان همچنین از خرید تضمینی یک هزار و ۶۳۰ تن گندم از گندمکاران شهرستان سمنان خبر داد و تصریح کرد: مراکز خرید تضمینی گندم در شهرستان دامغان نیز تا کنون یک هزار و ۱۲ تن گندم از کشاورزان خریداری کردند.

وی از خرید تضمینی ۳۱۵ تن گندم از کشاورزان سرخه‌ای خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای فصل خرید تاکنون  دو هزار و ۶ تن گندم نیز از کشاورزان شهرستان شاهرود نیز خریداری شده است.

تحصیلی از میامی به عنوان قطب تولید گندم در استان سمنان نام برد و افزود: فصل برداشت در این شهرستان به تازگی شروع شده و تا کنون سه هزار و ۷۵۵ تن گندم در مراکز خرید این شهرستان خریداری شده است.

وی در پاسخ به پرسشی در ارتباط با ارزش محموله‌های تحویلی کشاورزان و پرداخت مطالبات گندمکاران این استان به خبرنگار ایسنا گفت: ارزش گندم‌های خریداری شده در استان ۵ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۵۳۵ میلیون ریال است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان سمنان با بیان اینکه تاکنون واریزی به حساب گندمکاران استان صورت نگرفته افزود: پرداخت مطالبات گندمکاران به صورت کشوری انجام می‌شود و انشالله به محض تامین اعتبار مطالبات در اسرع وقت پرداخت خواهد شد.

وی از تلاش برای تسریع در پرداخت بهای محصول تحویلی گندمکاران خبر داد و تاکید کرد: دولت در تلاش است که در کمترین زمان ممکن مطالبات گندمکاران را پرداخت کند.

وی اظهار کرد: پیش بینی شده امسال بالغ بر ۱۱۶ هزار تُن گندم در مزارع این استان تولید شود که برآورد شده ۸۵ هزار تن از این گندم تولیدی تحویل مراکز خرید تضمینی گندم شود.

ارسال نظرات