ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۸۶۱۵
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان دارای رشد ۴۹ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۲ و حدود ۹ درصد بالاتر از رشد اعتبارات تملک استان‌های کشور است.
يکشنبه ۰۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۲

رشد ۴۹ درصدی اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای آذربایجان شرقی

به گزارش بازار کار، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریتاستان، علی فرجی، معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی روز شنبه، دوم تیرماه، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان دارای رشد ۴۹ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۲ و حدود ۹ درصد بالاتر از رشد اعتبارات تملک استان‌های کشور است.  

وی افزود: اعتبارات منابع استانی استان در سال ۱۴۰۲ با ۴۱ درصد رشد نسبت به ابتدای سال ۱۴۰۱ حدود دو هزار و ۸۳۱ میلیارد تومان بوده است. 

فرجی، با بیان اینکه این رقم تا پایان سال به ۳ هزار و ۲۵۶ میلیارد تومان ارتقا یافته و حدود ۵۹ درصد تخصیص داشت، افزود: سهم استان از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان های کشور حدود ۳.۳۷ درصد بوده است. 

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، ابراز کرد: از محل اعتبارات سال ۱۴۰۲ تعداد یک هزار و ۶۴ پروژه در دست اجرا بوده که از این تعداد، ۳۹۶ پروژه احداثی و توسعه‌ای تعریف شده بود و سایر پروژه ها نیز در قالب تعمیر، تجهیز، خدماتی و سایر موارد مستمر تعریف اجرا شد.

وی افزود: از میان پروژه های احداثی و توسعه‌ای استان، ۲۹۶ پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد، تعداد ۲۲۲ پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد و از بین آنها ۱۷۹پروژه دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد بوده است. 

فرجی، تصریح کرد: در نهایت با در نظر داشتن ملاحظات موجود و با اولویت خاتمه و بهره‌برداری از پروژه ها، تعداد ۱۳۰ پروژه اولویت‌دار با دریافت تخصیص ۱۰۰ درصد خاتمه یافته و از فهرست پروژه‌های نیمه‌تمام خارج شدند.

وی گفت: در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ اعتبارات تملک دارایی های سرمایه‌ای استان دارای رشد ۴۹ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۲ و حدود ۹ درصد بالاتر از رشد اعتبارات تملک استان‌های کشور است. 

معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی افزود: ترکیب منابع اعتباری استان‌ها در سال جاری متنوع تر بوده و ردیف‌هایی از جمله توازن، محرومیت زدایی، کمک‌های فنی و اعتباری برای فعال‌سازی واحدهای راکد و تبصره ۶ ماده ۱۴ قانون اصلاح قانون معادن در سرجمع اعتبارات استانی سال ۱۴۰۳ لحاظ شده است و در مجموع اعتبارات استان مندرج در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مبلغ پنج هزار و ۴۳۱ میلیارد تومان بالغ شده است. 

وی ادامه داد: بخش عمده اعتبارات استان برای مهم‌ترین پروژه‌های در دست اجرا از منابع ملی تامین می‌شود و تعداد ۱۰۲ پروژه با نام استان استخراج شده از پیوست یک قانون بودجه کل کشور دارای حدود چهار هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان اعتبار است.

فرجی، افزود: این پروژه‌ها در سال ۱۴۰۲ دارای حدود سه هزار و ۳۴۷ میلیارد تومان اعتبار و میانگین تخصیص پرداختی به این پروژه‌ها حدود ۶۰ درصد گزارش شده است.

ارسال نظرات