ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۸۶۳۸
به بهانه فروش لوازم آرایشی در استان فارس؛
خانم جوانی به بهانه فروش لوازم آرایشی و بهداشتی از ۱۹ نفر کلاهبرداری کرد.
دوشنبه ۰۴ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۵

به گزارش بازارکار از خبرگزاری صدا و سیمای مرکز فارس،رئیس پلیس فتا فارس از شناسایی و دستگیری خانمی جوان که با شگرد‌های مختلف قربانی‌های خود را به بهانه خرید لوازم‌های آرایشی و بهداشتی فریب داده بود و از آنها مبلغ ۲۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.
 امیر حسین سلیمانی گفت: در پی شکایت شهروند شیرازی مبنی بر کلاهبرداری از وی به بهانه خرید وسایل و لوازم آرایشی و بهداشتی از طریق فضای مجازی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان کرد از طریق فضای مجازی با شخصی که خود را وارد کننده مواد و لوازم آرایشی و بهداشتی معرفی کرده بود آشنا و وی برای جلب اعتماد من در ابتدا اقدام به ارسال سفارشات در کمترین زمان با بهترین کیفیت‌ها می‌کرد و پس از مدتی و دریافت مبلغ ۱۴۰ میلیارد ریال برای سفارشات بیشتر، دیگر جوابگوی تماس‌ها و پیام‌های من نبود.
رییس پلیس فتا استان فارس با اشاره به اینکه متهم برای ناشناس ماندن از حساب‌های بانکی اقوام و آشنایان خود استفاده می‌نمود، گفت: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم از ۸ نفر دیگر در شهر شیراز با همین شگرد کلاهبرداری کرده است.
این مقام مسئول گفت: با اقدامات فنی، شیوه و شگرد‌های خاص پلیسی، متهم که خانمی جوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی تیمی از افسران این پلیس پس از اخذ نیابت قضایی به استان اصفهان مراجعه و وی را دستگیر کردند.
سلیمانی بیان کرد: این خانم جوان تا کنون اقرار به کلاهبرداری از ۱۹ نفر به ارزش ۲۱۰ میلیارد ریال کرده که با بررسی‌های کارشناسان این پلیس از گوشی‌های همراه و حساب‌های بانکی در اختیار متهم، تعداد شکات و مبلغ کلاهبرداری بیش از این تعداد است که تحقیقات همچنان ادامه دارد.
رئیس پلیس فتا فارس فارس با بیان اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها به واسطه قیمت پایین در فضای مجازی را نخورند، از هموطنان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.fata.gov.ir و یا با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان ما در میان بگذارند.

ارسال نظرات