ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۸۷۵۳
نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان از ۱۳.۷ درصد در سال ۱۴۰۰ در دولت سیزدهم با کاهش ۱.۹ درصدی در سال ۱۴۰۲ به ۱۱.۸ درصد رسید و نرخ مشارکت زنان در بازار کار نیز از ۱۳.۶ درصد در سال ۱۴۰۱ به ۱۴.۲ درصد در سال گذشته رسیده است. نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان از ۱۳.۷ درصد در سال ۱۴۰۰ در دولت سیزدهم با کاهش ۱.۹ درصدی در سال ۱۴۰۲ به ۱۱.۸ درصد رسید و نرخ مشارکت زنان در بازار کار نیز از ۱۳.۶ درصد در سال ۱۴۰۱ به ۱۴.۲ درصد در سال گذشته رسیده است.
شنبه ۰۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۷:۳۳

به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری برنا، کاهش نرخ بیکاری، ثبت کمترین نرخ بیکاری در ۴۰ سال اخیر و افزایش میزان اشتغال فارغ‌التحصیلان از جمله اتفاقاتی است که به واسطه اقدامات مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است.

آخرین آمار مربوط به تغییر جمیعت فعال کشور (عرضه جدید نیروی کار) بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار مرکز آمار ایران نشان می‌دهد که در سال ۱۴۰۰ متوسط تغییرات جمعیت فعال کشور عدد منفی ۶۷۳ هزار نفر را نشان می‌دهد. متوسط تغییرات در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ به عدد ۴۰۸ هزار نفر و در سال ۱۴۰۲ به ۵۷۳ هزار نفر رسیده است. تغییرات نشان می‌دهد عرضه جدید نیروی کار روند مثبت و صعودی داشته است.

نرخ بیکاری کل، جوانان و فارغ‌التحصیلان، بخش دیگری از این گزارش است. نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان در سال ۱۴۰۰ عدد ۱۳.۷ درصد، در سال ۱۴۰۱ عدد ۱۲.۹ و در سال ۱۴۰۲ عدد ۱۱.۸ بوده است. نرخ بیکاری جوانان از ۲۳.۶ درصد در سال ۱۴۰۰ به ۲۱.۲ در سال ۱۴۰۲ رسیده است. نرخ بیکاری کل نیز ۱.۱ درصد کاهش را تجربه کرده و از ۹.۲ درصد در سال ۱۰۰ به ۸.۱ درصد رسیده است.

ارسال نظرات