ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۸۹۱۷
سرپرست استانداری آذربایجان شرقی، مهم‌ترین رسالت کارگروه اشتغال را ایجاد اشتغال با محوریت توجه به اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان و بانوان عنوان کرد و گفت: مدیران دستگاه‌ها و فرمانداران با ثبت، رصد و نظارت فرصت‌های شغلی ایجادشده در سامانه رصد اشتغال، خدمات‌ خود را در این زمینه تشریح کنند.
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۱

ایجاد فرصت‌های شغلی مهم‌ترین وظیفه کارگروه اشتغال است

به گزارش بازار کار، به نقل از روابط عمومی استانداری، تراب محمدی، سرپرست استانداری آذربایجان شرقی، روز دوشنبه 11 تیرماه در جلسه کارگروه اشتغال سرمایه گذاری استان، مهم‌ترین رسالت کارگروه اشتغال را ایجاد اشتغال با محوریت توجه به اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استان و بانوان عنوان کرد و گفت: مدیران دستگاه‌ها و فرمانداران با ثبت، رصد و نظارت فرصت‌های شغلی ایجادشده در سامانه رصد اشتغال، خدمات‌ خود را در این زمینه تشریح کنند چرا که عدم نظارت باعث بروز بی‌اعتمادی مردم به نظام اداری می‌شود.

وی از عدم حضور برخی مدیران دستگاه‌ها در جلسات کارگروه اشتغال انتقاد جدی کرد و به مدیرانی که دغدغه اشتغال استان را ندارند، هشدار داد.

محمدی، ادامه داد: مهارت‌آموزی و ارتقای آن از اساسی‌ترین نیازهای جوانان به‌ویژه جوانان تحصیل‌کرده و فارغ‌التحصیلان دانشگاه محسوب می‌شود که باید برای تحقق آن تمام دستگاه‌های علمی و فرهنگی تلاش کنند.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی اضافه کرد: داشتن مهارت‌های لازم در بین جوانان در رشته‌های مختلف، زمینه ایجاد اشتغال و فعالیت در تولید و کارآفرینی را فراهم می‌کند که لازم است آموزش‌های مهارتی متناسب با بازار کار و در راستای اشتغال متقاضیان ارائه شود.

وی ایجاد فرصت‌های شغلی را از مهم‌ترین وظایف کارگروه خواند و تشریح کرد: این امر با برنامه‌ریزی و جدیت مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرمانداران محقق خواهد شد، همچنین در این راستا توصیه می‌شود کمیته نظارت استانی و شهرستانی جهت رصد عملکرد کارگروه اشتغال تشکیل شود.

وی افزود: شرایط متقاضیان تسهیلات تبصره ۱۸ باید به‌صورت دقیق بررسی و سپس به بانک‌ها معرفی شوند و موانع ایجاد اشتغال نیز توسط نهادهای متولی برطرف شود.

محمدی علت مطلوب نبودن آمار ثبت و رصد اشتغال استان را مشغول بودن مدیران استانی به مراسم بزرگداشت شهدای خدمت و بی‌توجهی و کم‌کاری در حوزه اشتغال بیان کرد و خاطرنشان کرد: مدیران نباید به اشتغال که یکی از بحث‌های مهم کشوری است کم‌توجهی نموده و آن را جزو کارهای فرعی خود حساب کنند.

ارسال نظرات