ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۸۹۱۹
دوشنبه ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۷

مدیرکل صنعت و معدن سیستان و بلوچستان گفت: به همت دولت شهید رئیسی در حوزه اشتغال، سرمایه‌گذاری و تجارت برای ۲۶ هزار و ۹۲۳ نفر در سطح استان اشتغال پایدار ایجاد شده است.

به گزارش بازارکار ایرج حسن‌پور در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: توجه به تولید و حمایت از تولید همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری است و همگی می‌بایست در این راستا قدم‌های مهمی برداریم، تدبیر ستودنی جامعه بزرگ اصناف در جای جای تاریخ ایران‌زمین به‌گونه‌ای نقش بسته که نمی‌توان به سادگی از آن عبور کرد و بی‌گمان فعالان صنفی نقشی بی‌مانند و بی‌بدیل در صحنه‌های گوناگون و متعدد اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی این مرزوبوم داشته‌اند.

مدیرکل صنعت و معدن استان در خصوص اقدامات صورت گرفته توسط دولت شهید آیت‌الله رئیسی در بخش‌های مختلف صنعت و معدن و تجارت استان، تصریح کرد: از مجموعه اقداماتی که به همت دولت شهید رئیسی برای استان در حوزه اشتغال، سرمایه‌گذاری و تجارت انجام شده شامل ایجاد اشتغال برای ۲۶ هزار و ۹۲۳ نفر در سطح استان است.

وی ادامه داد: جذب بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات تکلیفی و غیرتکلیفی با تثبیت اشتغال بالغ بر ۵ هزار نفر، بارگذاری ۱۰۹ محدوده اکتشافی در قالب سه مزایده و دو فراخوان بسته سرمایه‌گذاری، احیای ۱۴۵ واحد صنعتی و معدنی و همچنین راه‌اندازی سه بازارچه مرزی «خرده‌فروش» ریمدان، کوهک و پیشین از دیگر اقدامات دولت شهید در زمینه توسعه صنعت و معدن استان است.

حسن‌پور با بیان اینکه این پیشرفت در حوزه صنایع استان هم بوده است، عنوان کرد: بهره‌برداری از سه شهرک و ناحیه صنعتی، افزایش و تأمین آب موردنیاز حوزه صنایع به میزان ۵۳ لیتر بر ثانیه، افزایش تأمین برق موردنیاز حوزه صنایع به میزان ۵۰ مگاوات، واگذاری شرکت آریا تایر هامون به کنسرسیوم «چادر ملو، توسعه معدن و فلزات، ایدرو»، همچنین بهره‌برداری از واحد ریسندگی بافت بلوچ با تأمین مالی ۳۰۰ میلیاردتومانی برای طرح بافندگی است.

وی در خصوص اقدامات دولت شهید آیت‌الله رئیسی در حوزه معدن و صنایع معدنی در استان، بیان کرد: واگذاری معدن مس جانجا شهرستان نیمروز در قالب فراخوان عمومی به کنسرسیوم بزرگ معدنی «چادر ملو، گل گهر و توسعه معادن و فلزات»، همچنین شناسایی و کشف ذخایر جدید به میزان ۲۵۷ میلیارد تن در سطح استان می‌توان اشاره کرد.

مدیرکل صنعت و معدن استان تشریح کرد: طرح آماده افتتاح تولید کاتد مس مجتمع مس تلاشگران شهرستان نیمروز با سرمایه‌گذاری ۱/۵ همت و ایجاد اشتغال بالغ بر ۳۳۰ نفر و همچنین طرح آماده افتتاح تولید شمش طلا، مجتمع طلای تفتان، با سرمایه‌گذاری بالغ بر دو و نیم همت و ایجاد اشتغال برای ۷۷۰ نفر از اقدامات دولت مردمی در راستای توسعه و پیشرفت استان صورت‌گرفته است.

حسن‌پور خاطرنشان کرد: توفیق در عرصه تولید، سازندگی و خودکفایی در حوزه صنعت، معدن و تجارت را از مسیر فداکاری و ایستادگی در عرصه‌های تولید برای دستیابی به استقلال اقتصادی می‌گذرد و این وظیفه خطیر و مهم بر عهده کارگزاران اصناف، صنعتگران، معدنکاران، تجار و بازرگانان نهاده شده که باید با همت و برنامه‌ریزی تمام تلاش خود را در جهت فائق آمدن بر مشکلات به کار بسته و برای ارتقای صنعت و رشد تولید همت کنند.

ارسال نظرات