ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۹۰۱۳
مدیر فروش معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی قزوین
مدیر فروش معاونت آموزش و کارآفرینی جهاد دانشگاهی قزوین گفت: آموزش‌های کوتاه‌مدت به لحاظ مهارت افزایی و نیاز بازار کار بسیار با اهمیت بوده و باید مورد توجه کارجویان قرار گیرد.
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۵۹

جواد ملکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دنیای کنونی به نام عصر دانایی و اطلاعات نام‌ گرفته شده و تغییرات علمی، فناوری، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی چنان سریع، پرحجم و فراگیر است، تا جایی که باید همواره دانش و مهارت‌های جدیدی را کسب و روزآوری نمود.
وی اضافه کرد: آموزش به‌ عنوان مهم‌ترین ابزار بهسازی جامعه و نیروی انسانی به‌ عنوان مهم‌ترین منبع تامین دانش و مهارت‌های جدید در برابر چالش‌های عصر دانایی محسوب می‌شود، بنابراین همگام با رشد و تحولات علم و فناوری قرن حاضر باید توانمندسازی نیز در دستور کار قرار گیرد.
ملکی تصریح کرد: آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت به آموزش‌هایی اطلاق می‌شود که هدف آن ارتقای سطح دانش، بینش و آمادگی صفر تا ۱۰۰ داوطلبان برای بازار کار است که می‌تواند مورد توجه سیاستگذاران قرار گیرد.
این مسوول ادامه داد: جهاددانشگاهی قزوین با ورود در آموزش کوتاه‌ مدت در حوزه‌های علمی، پزشکی، هنری، صنعتی و سازمانی با هدف ایجاد مهارت‌افزایی در نیروی انسانی و توسعه اشتغال در سطح استان، سالانه بیش از ۲۰ هزار فراگیر دارد.
مدیر فروش معاونت آموزش و کارآفرینی جهاددانشگاهی قزوین بیان کرد: در جهاددانشگاهی معتقدیم که آموزش‌های کوتاه‌مدت باید به مهارت افزایی ختم شود و بر مبنای نیاز بازار کار برنامه‌ریزی شوند.
به گفته ملکی، از دیگر مزایای آموزش کوتاه‌مدت می‌توان به توسعه دانش تخصصی، افزایش بهره‌وری نیروی انسانی شاغل در دستگاه‌های اداری، افزایش دانش کاربردی، ارتقای سطح علمی و تخصصی، پرورش نیروی متخصص، خلاق و کارآمد و توانمندسازی مدیران دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد.
این مسوول خاطرنشان کرد: دوره‌های کوتاه‌مدت تخصصی به افراد کمک می‌کند تا در مدت‌زمان کوتاهی، دانش و مهارت‌های موردنیاز خود را در زمینه‌های مختلف کسب کنند، همچنین این دوره‌ها برای افراد شاغل، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان، و علاقه‌مندان به کسب مهارت‌های جدید مناسب است و می‌تواند بستر مناسبی را برای ورود به یک حرفه و شغل تخصصی مهیا کند.
ملکی ضمن بیان اینکه پیشرفت علمی و مهارت‌های مورد نیاز شغلی به‌ شدت افزایش‌یافته و این موضوع به از میان رفتن برخی مشاغل یا ایجاد مشاغل جدید منجر شده است، یادآور شد: هم اکنون کلاس‌های تایپ با ماشین تایپ تعطیل شده و در مقابل تخصص‌های مختلف وب، برنامه‌نویسی کودک و نوجوان، هوش مصنوعی و تعمیرات موبایل افزایش‌یافته است که نشان می‌دهد آموزش‌های کوتاه‌مدت صنعت جدیدی در امر آموزش ایجاد گرده است.

برچسب ها:

ارسال نظرات