ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۹۰۳۲
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از ضرورت ثبت نام در سامانه جانا ( سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری) برای تمامی فعالین و تأسیسات گردشگری مناطق آزاد خبر داد.
پنجشنبه ۱۴ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۵

ثبت اطلاعات تاسیسات گردشگری در سامانه جانا، گامی در راستای ارائه خدمات بهتر به گردشگران

به گزارش بازار کار ؛ ابراهیم رستم گورانی مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم در تشریح این خبر گفت: نگرش سنتی دیگر پاسخگوی گردشگری نیست و باید ارائه خدمات و نظارت به صورت پویا و از طریق سیستم های الکترونیک اعمال شود. 

وی ادامه داد: در راستای مدیریت هرچه بهتر تاسیسات گردشگری و همچنین افزایش سهولت فرآیند اداری همچون اخذ مجوز فعالیت، اعطای مشوق‌های حمایتی از قبیل تسهیلات کم بهره، مشوق‌های بیمه‌ای و مالیاتی و ... سامانه جامع نظارت ، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی و گردشگری راه اندازی شده است. 

رستم گورانی تصریح کرد: فعالین حوزه گردشگری قشم نیز برای بهره مندی از مزایای ذکر شده ملزم به ثبت نام در سامانه جانا به نشانی myst.mcth.ir هستند.

 وی افزود : تمام فرآیند های اداری صدور و تمدید پروانه و در واقع تمام تعاملات این اداره با متقاضیان، از زمان ثبت تقاضا برای اخذ مجوز تا صدور و در صورت نیاز، تمدید مجوزهای صادر شده، از طریق این سامانه، صورت خواهد گرفت. 

رستم گورانی خاطرنشان ساخت: همچنین تخصیص کد یکتا در جهت دریافت سوخت و انرژی به ویژه برای اقامتگاه های بومگردی منوط به ثبت کلیه اطلاعات روزانه در سامانه جانا شده است.

 وی در پایان یادآور شد: یکی از خلاهای حوزه گردشگری فقدان آمار و اطلاعات دقیق و به روز بود و از سوی دیگر گستردگی و تنوع تاسیسات و فعالیت های گردشگری در حال حاضر بسیار زیاد شده است، سامانه جانا می‌تواند کمک شایانی به تهیه بانک اطلاعاتی تاسیسات گردشگری نماید.

انتهای پیام 

ارسال نظرات