ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۹۰۷۷
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات ناشی از کمبود انرژی در آذربایجان شرقی و تبریز نسبت به سایر استان‌ها نمود بیشتری دارد زیرا بیشتر صنایع اصلی کشور از جمله صنعت مادر تراکتورسازی در تبریز متمرکز است.
شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۷

مشکلات ناشی از کمبود انرژی در آذربایجان شرقی مشهود است

به گزارش بازار کار، به نقل وابط عمومی شرکت تراکتور سازی ایران، رضا دیقی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، روز شنبه، 16 تیرماه، در بازدید از شرکت تراکتورسازی، گفت: مشکلات ناشی از کمبود انرژی در آذربایجان شرقی و تبریز نسبت به سایر استان‌ها نمود بیشتری دارد زیرا بیشتر صنایع اصلی کشور از جمله صنعت مادر تراکتورسازی در تبریز متمرکز است.

وی اظهار کرد: البته ناترازی و کمبود برق مشکل کشوری است اما قطعی های مکرر برق در تبریز موجب ایجاد مشکلات عدیده برای تراکتورسازی و سایر صنایع شده و صحبت از توسعه و افزایش تولید در صنایعی مثل تراکتورسازی تا زمانی که این مشکل را برطرف نکرده ایم بی معنی است.

صدیقی، پیشنهاد داد: دولت از تولیدکنندگان مانند تراکتورسازی برای راه اندازی نیروگاه و ایجاد زیرساخت های تولید برق با تمرکز در خود واحد و در نتیجه خودکفایی در تولید انرژی حمایت های لازم را انجام دهد با این روش می توان موانع حاصل از کمبود انرژی را با همکاری دولت و بخش خصوصی و انجام سرمایه گذاری لازم رفع کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس همچنین به موضوع پرداخت تسهیلات به بخش کشاورزی و مکانیزه کرده این حوزه اشاره کرد و گفت: عدم اعطای تسهیلات مکانیزاسیون از چند سال قبل، نارضایتی کشاورزان را به دنبال داشته زیرا کشاورزان توان و تمکن مالی لازم برای خرید تجهیزات مکانیزاسیون از جمله تراکتور را ندارند.

وی با تاکید بر وظیفه بانک کشاورزی در حمایت از کشاورز و کشاورزی، افزود: به‌عنوان نماینده مردم در مجلس این موضوع را تا حصول نتیجه و ارائه گزارش به کشاورزان پیگیری خواهم کرد.

صدیقی، گفت: به رغم وجود بسیاری از موانع، عدم حمایت و همراهی لازم با تراکتورسازی، این مجموعه همزمان با سال «جهش تولید با همکاری مردم» گام‌های اساسی در رشد، توسعه، پایداری و تنوع‌بخشی تولید و اشتغال برداشته به‌طوری که آمارهای خوبی در تولید، صادرات، ایجاد اشتغال برای جوانان، نیروهای متخصص و دانشگاهی از این مجموعه منتشر می‌شود که مایه غرور و افتخار است.

ارسال نظرات