ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۹۰۸۲
شورای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با راه‌اندازی و تاسیس شش رشته، چهار پژوهشکده و یک مرکز تحقیقات در این دانشگاه موافقت کرد.
شنبه ۱۶ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۸

به گزارش بازارکار؛ پنجاه و دومین جلسه شورای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با راه اندازی و تاسیس شش رشته در مقاطع مختلف، تاسیس سه پژوهشکده و یک مرکز تحقیقات موافقت شد.
زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اهتمام دانشگاه برای پیگیری مصوبات این شورا با حداقل بروکراسی، خواستار طرح نیازها و برنامه‌های راهبردی پنج سال آتی دانشکده‌ها در این جلسه شد.  
وی همچنین با اشاره به افتتاح رسمی پارک علم و فناوری سلامت دانشگاه با ۲۲ شرکت دانش‌بنیان، نظر مطلوب وزیر بهداشت نسبت به این پارک را یادآور شد.
سپس جلسه وارد دستور کار شد و معاونان تحقیقات و فناوری و آموزش و روسای دانشکده‌ها به ارایه پیشنهادهای خود درخصوص راه اندازی رشته‌های آموزشی جدید و تاسیس پژوهشکده‌ها و مراکز تحقیقاتی پرداختند.
براساس این گزارش پس از بحث و تبادل نظر اعضا، با راه اندازی رشته "دیپلماسی سلامت و ارتباطات بین المللی" در مقطع Ph.D، رشته هوش مصنوعی در علوم پزشکی در مقطع Ph.D و رشته گفتار درمانی در مقطع کارشناسی موافقت شد.
همچنین با تاسیس رشته فناوری تصویر برداری پزشکی MRI در مقطع کارشناسی ارشد، تاسیس رشته Clinical and Public Health Nutrition در مقطع کارشناسی ارشد ویژه متقاضیان خارج از کشور (غیر ایرانی) و با تاسیس رشته Clinical and Public Health Nutrition در مقطع Ph.D. ویژه متقاضیان خارج از کشور (غیر ایرانی)، موافقت شد.
موافقت با تاسیس پژوهشکده جراحی مغز و اعصاب عملکردی، پژوهشکده بیماری‌های متابولیک و چاقی، پژوهشکده بیولوژی مولکولی غدد درون ریز و مرکز تحقیقات دولتی مدیریت و رهبری نظام سلامت از دیگر مصوبات این جلسه بود.

برچسب ها:

ارسال نظرات