ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۹۱۷۱
آمار وزارت کار حکایت از این دارد
آمار وزارت کار حکایت از این دارد که اشتغال مشاغل خانگی در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ حدود ۵۶۹۴۸ نفر بوده است و این تعداد درسال ۱۴۰۲ به ۲۵۵۰۵۳نفر اشتغال ایجادی و توسعه ای رسیده است.
دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۶

آمار وزارت کار حکایت از این دارد که اشتغال مشاغل خانگی در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ حدود ۵۶۹۴۸ نفر بوده است و این تعداد درسال ۱۴۰۲ به ۲۵۵۰۵۳نفر اشتغال ایجادی و توسعه ای رسیده است.

به گزارش بازارکار از تسنیم،آمارهای وزارت کار حکایت از این دارد که اشتغال مشاغل خانگی در نیمه دوم سال 1400 حدود 56948 نفر بوده است و این تعداد به 255053نفر اشتغال ایجادی و توسعه ای در این بخش در سال 1402 رسیده است.

همچنین مجوز صادره مشاغل خانگی در نیمه دوم سال1400حدود 65647مورد بوده است که این تعداد در سال1402 به 179868 مورد رسیده است.

محمود کریمی بیرانوند, معاون اشتغال وزیر کار طی چند روز اخیر 10 درصد اشتغال ایجادی در کشور را مربوط به حوزه مشاغل خانگی دانست،گفت: که ایجاد 775هزار شغل خالص در سه سال اخیر، تک رقمی شدن نرخ بیکاری و کاهشی شدن آمار بیکاری فارغ التحصیلان از اقدامات شاخص دولت سیزدهم است.

کریمی بیرانوند  به ارائه گزارش عملکرد سه ساله در دولت سیزدهم پرداخت و درباره ایجاد مشاغل خانگی گفت: یکی از اقدامات تحولی دولت سیزدهم مشاغل خانگی است که در حوزه تسهیلات و اعتباری که برایش در نظر گرفته شد، قابل مقایسه با دولت‌های قبل نبوده است. مشاغل خانگی طی سال‌های قبل منزوی بود ولی در دولت سیزدهم از گوشه رینگ درآمد و رونق گرفت.

وی ادامه داد: خوشبختانه طی سال گذشته 5000میلیارد تومان اعتبار برای بحث مشاغل خانگی توسط بانک مرکزی اختصاص یافت در حالی که تسهیلات مشاغل خانگی در سال 1399 جمعاً 200میلیارد تومان بوده است.

معاون اشتغال وزیر کار افزود: مجوزهای مشاغل خانگی در دولت سیزدهم برخط و سه روزه صادر شد و طبق آمارها 10درصد اشتغال ایجادی کشور در طول سه سال اخیر مربوط به حوزه مشاغل خانگی بوده است.

 

انتهای پیام/

برچسب ها:

ارسال نظرات