ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۹۲۹۰
توضیحاتی درباره استخدام‌های جدید؛
اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) بیستم تیر ۱۴۰۳ هیات وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سؤالات‌ آنها پاسخ دادند.
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۶

به گزارش بازارکار از ایسنا، محمد مخبر در جلسه صبح امروز هیات دولت، ضمن تاکید بر انجام با قوت و به دور از هر گونه تعلل و تاخیر امور مربوط به دولت، همکاری کامل اعضای کابینه با رئیس جمهور منتخب و دولت جدید را ضروری دانست و افزود: اعضای دولت مردمی همانطور که تا امروز نهایت همکاری را با دکتر پزشکیان و همکارانش داشته‌اند، تا لحظه تحویل امور به دولت جدید همچنان به این رویه عمل کنند.
هممچنین مشروح گفت‌وگوهای محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور،‌ علیرضا زاکانی شهردار تهران،‌ جواد اوجی وزیر نفت، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فن آوری،‌ علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، احمد وحیدی وزیر کشور، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت،‌ سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی،‌ میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی و محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم را می‌توانید در لینک‌های زیر بخوانید.
از فردای روز انتخابات در نهاد ریاست جمهوری و معاونت اجرایی بودم
محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور شایعه عدم بازگشتش به محل مسوولیت خود در دولت، پس از برگزاری انتخابات را تکذیب کرد و گفت:از فردای روز انتخابات در نهاد ریاست جمهوری و معاونت اجرایی بودم و تا زمانی که مسئولیت بر عهده ما باشد، کار را ادامه می دهم. مطلبی که در فضای مجازی مطرح شده بود، صحت نداشت.
وی ادامه داد: دوستان ما هم اطلاعیه دادند که از فردای انتخابات در محل کار حاضر بودم.
واکنش زاکانی به کمپین جمع‌آوری امضاء برای برکناری شهردار تهران
علیرضا زاکانی شهردار تهران در پاسخ به پرسشی درباره جمع آوری تعدادی امضاء برای برکناری شهردار تهران، گفت: متنی که من دیدم سراسر تهمت بود و من تعجب کردم. از طرفی رویه نیز رویه نادرستی است و این مثل آن می‌ماند که کسی رای آورده باشد و عده‌ای بیایند و از طریق جمع آوری تعدادی امضاء بخواهند رای آن شخص را در انتخابات پس بگیرند.
وی ادامه داد: این اقدام از لحاظ حقوقی جایگاهی ندارد و به لحاظ افکار عمومی مضر است؛ چه بخواهد برای شهرداری باشد، چه دولت و چه هرکس دیگر. ما به ازای این اقدامات القای یک تکانه و بی‌ثباتی به جامعه است. این کار نادرست است.
از طریق روشهای غیرقیمتی میزان مصرف بنزین را کنترل کردیم
جواد اوجی وزیر نفت گفت: به عنوان مدیری که ۳۵ سال تجربه کار در حوزه نفت و گاز دارم می‌گویم یکی از راهکارهای خوب برای جلوگیری از کسری بودجه و تقویت منابع درآمدی دولت با توجه به ذخائر هیدروکربنی کشور، تولید نفت و نه فقط برای صادرات بلکه برای فرآوری آن، باید افزایش یابد.  این مسئله کمک خوبی برای منابع ارزی و درآمدی دولت است. پیشنهاداتم را ارائه کرده‌ام.
وی خاطرنشان کرد: با روشهای غیرقیمتی منابع موجود را در حوزه بنزین مدیریت کردم با این حال در این فصل که ایام مسافرت‌های تابستانی مردم شروع شده میزان مصرف روزانه بنزین به ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون لیتر در روزهای مختلف افزایش یافته است و ما همچنان از طریق روشهای غیرقیمتی میزان مصرف بنزین را کنترل خواهیم کرد.
گزارش وزیر ارتباطات از میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در دولت سیزدهم
عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات تاکید کرد که میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در ابتدای دولت سیزدهم ۲۰ درصد بوده و الان به ۶۰ درصد رسیده است.
وی ادامه داد: در این سه سال به اندازه یک دهه به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات افزوده شده است. یکی از ارکان پیشرفت این شبکه زیرساخت ارتباطاتی است که پروژه فیبرنوری و نسل پنجم در حال اجراست. در پایان برنامه هفتم توسعه دولت مکلف شده است که میزان پیشرفت شبکه ملی اطلاعات را به صد درصد برساند.
مفاد نامه رئیس جمهور منتخب خرداد ماه توسط سرپرست ریاست جمهوری ابلاغ شده بود
علی بهادری جهرمی سخنگوی دولتدر خصوص نامه مسعود پزشکیان به مخبر درباره انتصابات در دوره انتقال دولت، نیز گفت: درخواست رئیس جمهور منتخب است. درست است که رئیس جمهور منتخب مستقر نشده و آقای مخبر سرپرست ریاست جمهوری هستند، ولی ایشان از مردم رای گرفته‌اند و درخواستی داشته اند که مفاد این درخواست در خردادماه توسط آقای مخبر ابلاغ شده بود که تغییرات غیرضروری اتفاق نیفتد ولی وقتی کسی استعفا داده است، طبیعی است که روال آن دستگاه را نمی توان متوقف کرد.
کانون‌های گرد و غبار در عراق و ایران شناسایی شده
علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که کانون‌های گرد و غبار در عراق و ایران شناسایی شده و هیات‌های کارشناسی هم مبادله شده است.کانون گرد و غبار در سوریه دیرالزور است که منطقه جنگی است.
مراسم تحلیف زودتر از ۱۵ مرداد برگزار می‌شود
احمد وحیدی وزیر کشور بدون اشاره به زمان دقیق برگزاری مراسم تحلیف، این مراسم را زودتر از ۱۵ مرداد ۱۴۰۳ اعلام کرد و گفت: طبق قانون اساسی مدت برگزاری تا انتخاب رییس‌جمهور ۵۰ روز تعیین شده است و قانون درباره مازاد روزهایی که سرپرست ریاست جمهوری انجام وظیفه کند، چیزی تعیین نکرده است و البته منبع قانونی هم در این زمینه وجود ندارد.
وی ادامه داد: مجلس و مسوولانِ برگزاری مراسم تحلیف با یکدیگر اینگونه توافق کرده‌اند که تا قبل از ۱۵ مرداد این مراسم برگزار شود. ظاهرا رییس‌جمهور منتخب هم همین را گفته‌اند.
توضیح مرتضوی درباره اخبار مربوط به استخدام‌های جدید
سید صولت مرتضوی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی  در واکنش به برخی اخبار درباره استخدام‌های انجام شده در دولت سیزدهم، گفت: دولت مستقر تا آخرین لحظه، هم به مجلس و مردم و هم به رییس‌جمهور منتخب پاسخگوست. نامه آقای مخبر در رابطه با دستگاه‌های اداری بود که لازم الاجراست، ما به آن عمل کردیم، اما استخدام‌هایی که انجام شد در شرکت‌هایی بود که تابع موسسات عمومی هستند و طبق قوانین خود عمل می‌کنند.
تهیه آیین‌نامه‌های برنامه هفتم توسعه در وزارت علوم
محمدعلی زلفی‌گل وزیر علوم با اعلام اینکه آیین‌نامه‌های اجرای برنامه هفتم توسعه در زمینه آموزش عالی در وزارت علوم تهیه شده است، اظهار کرد: با اجرای برنامه‌های تعیین شده براساس برنامه هفتم توسعه در دولت آینده، تحول خوبی در آموزش عالی رخ خواهد داد. در برنامه هفتم توسعه احکام بسیار کلیدی مصوب شده و تکالیفی بر عهده وزارت علوم گذاشته است که باید آیین‌نامه‌های آن تهیه می‌شد که ما آن را تهیه کردیم و مدیریت بعدی می تواند این آیین‌نامه‌ها را با سلیقه خود بازنگری و ارائه کنند تا مصوب و اجرایی شود.
وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا ساخت خوابگاه‌های دانشجویی ادامه خواهد یافت؟ گفت:‌کشور مسیر پیشرفت خود را ادامه می دهد. تغییر مدیریت مثل مشعلی است که یک دونده تحویل دونده بعدی می دهد و تمامی امور با قوت خود ادامه می یابد.
میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی اظهار کرد: از ساعت ۶ صبح تا ۱۳ ساعت کاری کارمندان است که یک ساعت اول شناور برای بانوان و شرایط خاص در نظر گرفته شده است.فعلا صحبتی برای تغییر این ساعت کاری انجام نشده است.
وی همچنین درباره برگزرای آزمون های استخدمی در سال جاری گفت: آخرین آزمونی که دفترچه آن آماده بوده و ثبت‌نام آن توسط جهاد دانشگاهی انجام می شود، آزمون فراگیر دوازدهم است که میانه مرداد برگزار می شود.

ارسال نظرات