بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۵۵۴
وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال سه هزار استعداد برتر ملی می‌توانند بر اساس آیین نامه دانشگاه فرهنگیان، بدون آزمون وارد این دانشگاه شوند.
پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱

به گزارش بازارکار از ایرنا،‌ رضا مرادصحرایی روز پنجشنبه در نشست با مسوولان موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) قم افزود: در استخدام‌های جدید آموزش‌وپرورش به دنبال این هستیم کسانی معلم شوند که امانت ملت که اصلی‌ترین و ارزشمندترین امانت است را به خوبی و درستی امانتداری کنند.
وی با بیان این‌که تقویت دانشگاه فرهنگیان سیاست اصلی ماست، اضافه کرد: امروز دانشگاه فرهنگیان پردیس اختصاصی تربیت مربی پرورشی دارد که ۴۰۰ دانشجو سال گذشته جذب کرده و این تعداد امسال به ۸۰۰ دانشجو افزایش می یابد.
وی با اشاره به این‌ که کنکور اختصاصی تربیت معلم برای اولین بار برگزار شد، گفت: امسال طبق آیین‌نامه استعدادهای برتر دانش‌آموزی که می‌توانند معلم شوند و بر این اساس، امسال سه هزار استعداد برتر ملی می‌توانند بدون آزمون وارد دانشگاه فرهنگیان شوند.
صحرایی بیان کرد: سند ملی «آموزش به معلمان» در دانشگاه فرهنگیان پیگیری خواهد شد و در همین راستا آیین‌نامه مسیر رشد معلمی اکنون در حال پیگیری است و دستورالعمل مدرسه در تراز سند تحول بنیادین آموزش و پرورش تصویب خواهد شد.
وی افزود: هفته گذشته نقشه راه سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش تصویب شد و ماده واحده آن نیز روز گذشته در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید؛ امسال سال ترمیم سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش است.
وی بیان کرد: وزارت آموزش‌وپرورش بر سند تحول بنیادین متمرکز شده و با اجرایی شدن آن، تحولی عظیم در آموزش و پرورش را شاهد خواهیم بود.
وزیر آموزش‌وپرورش تاکید کرد: باید به مسائل پیش‌روی آموزش‌وپرورش دوراندیشانه‌تر نگاه کرد و از فرصت‌ها به‌خوبی بهره برد.
وی با بیان این‌که لایحه تقویت مدارس دولتی به مجلس ارائه خواهد شد، گفت: از زمان روی کار آمدن دولت سیزدهم تاکنون، هفت هزار مدرسه معادل روزانه هشت مدرسه در سراسر کشور احداث شده است.
به گفته وی، در این دولت روزانه متوسط هشت مدرسه ساخته شد و تلاشمان این است از این به بعد مدارس به سبک معماری ایرانی اسلامی ساخته شوند و در اختیار دانش‌آموزان قرار بگیرد.
صحرایی تصریح کرد: همچنین سرانه مدارس دولتی در راستای افزایش کیفیت خدمات به دانش‌آموزان باید افزایش یابد.
آیت الله سید ابراهیم رییسی صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت و برخی از اعضای هیات دولت وارد قم شد. این پانزدهمین سفر از دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور است.


برچسب ها:

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر