بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۵۶۹
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، از دریافت مجوز ناوگان حمل‌ونقل عمومی ارس پلاک خبر داد و گفت: واردات اتوبوس، مینی‌بوس و ون ارس پلاک در برنامه است.
جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۴

منطقه آزاد ارس مجوز واردات ناوگان حمل و نقل عمومی گرفت

به گزارش بازار کار، به نقل از روابط عمومی ارس، مجید کیانی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، روز پنجشنبه، 20 اردیبهشت‌ماه، در جلسه ستاد جهش تولید، از دریافت مجوز ناوگان حمل‌ونقل عمومی ارس پلاک خبر داد و گفت: واردات اتوبوس، مینی‌بوس و ون ارس پلاک در برنامه است.

وی گفت: در مرحله اول تقاضای دریافت ۵۰۰ دستگاه ون ارس پلاک وصول شده که واحدهای تولیدی می‌توانند از این ظرفیت برای جابجایی کارگران خود استفاده کنند. اولین محموله ون پلاک ارس نیز در روزهای گذشته وارد منطقه شد.

کیانی، با بیان اینکه تولید، اسم رمز اقتصادی است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۷۰۰ هزار میلیارد ریال تقاضای سرمایه گذاری در کمیسیون اقتصادی تایید شد و در تلاشیم این میزان از تقاضا را محقق سازیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام اینکه هم‌اکنون تعدادی از واحدهای تولیدی می‌توانند با ظرفیت بیشتر فعالیت کنند، عنوان کرد: کمبود نیروی کار مختص منطقه آزاد ارس نیست بلکه این کمبود در استان و حتی کشور وجود دارد.

وی اظهار کرد: برخی از واحدهای تولیدی حداقل حقوق قانون کار را سقف حقوق در نظر می‌گیرند در صورتی که می‌توانند این مبنا را به‌عنوان مرز در نظر گرفته و با افزایش تولید، افزایش بهره‌وری و افزایش صادرات، حقوق و مزایای کارگران را افزایش دهند.

کیانی، افزود: در راستای توجه به مسکن کارگران، زمینی با ظرفیت ۱۰ هزار واحد مسکونی در قالب نهضت ملی مسکن اختصاص یافته که واحدهای تولیدی می‌توانند با استفاده از اعتبارات بانکی خود و وام‌های نهضت ملی نسبت به تامین مسکن کارگران خود اقدام کنند.
کیانی گفت: اعطای اسناد رسمی واحدهای تولیدی منطقه آزاد ارس در فازهای ۱ و ۲ در مراحل پایانی است و پس از واریز هزینه‌های زیرساخت‌ توسط واحدها، این اسناد اعطا خواهد شد.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر