بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۷۷۸
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مراکز کاریابی غیر دولتی و مشاوره شغلی استان ضمن رصد بازار کار واحدهای اقتصادی، اطلاعات بکار گمارده شدگان را در سامانه جستجوی شغل به ثبت رسانند.
سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۱

به گزارش بازارکار از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان، «سید فرهاد ناصری نیا» در نشست کمیته اجرایی  مراکز مشاوره شغلی و کاریابی های غیر دولتی استان ضمن تاکید بر اهمیت ثبت اطلاعات و آمار شاخص‌های اشتغال در سامانه کشوری جستجوی شغل اظهار کرد: جذب حداکثری افراد جویای کار و به کارگماری آنان و مشاوره شغلی یکی از وظایف اصلی کاریابی‌هاست و در این راستا عملکرد این کاریابی‌ها به طور مستمر مورد ارزیابی قرار می گیرد و بر این اساس رتبه‌بندی خواهندشد و در صورت عملکرد ضعیف مجوز این مراکز باطل می شود .

وی بر شناسایی ظرفیت‌های شغلی استان جهت جذب نیرو در بازار کار  تاکید کرد و افزود: در سطح استان باید با هم افزایی و تعامل با واحدهای اقتصادی ، فرصت های شغلی را برای افراد جویای کار معرفی کنند و حداکثر افراد بومی هر منطقه را جهت کار معرفی کنند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: شناسایی فرصت های شغلی، معرفی متقاضیان به فرصت شغلی، به کارگماری افراد جویای کار و مشاوره شغلی از وظایف کاریابی هاست و عملکرد مراکز مشاوره شغلی و کاریابی‌های غیرفعال حذف می‌شوند تا ظرفیت‌های جدید برای ایجاد کاریابی برای متقاضیان فراهم شود.

ناصری نیا با اشاره به اینکه  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان موظف به بررسی وضعیت آمار و عملکرد کاریابی‌های استان و ساماندهی و پالایش این مراکز  است، اضافه کرد: با رصد عملکرد مراکز مشاوره شغلی، کاریابی‌های غیرفعال حذف می‌شوند تا ظرفیت‌های جدید جهت ایجاد کاریابی برای متقاضیان فراهم شود.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر