بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۷۰۱۷
رئیس پارک علم‌وفناوری قزوین:
شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۸:۲۰

رئیس پارک علم و فناوری قزوین گفت: در صورت حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آماده راه اندازی برج فناوری برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان واحد‌های صنعتی بزرگ استان هستیم.
به گزارش بازارکار به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ جعفر احمدی، رئیس پارک علم و فناوری قزوین در نشست فعالان شرکت‌های دانش بنیان با معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهور که در محل پارک علم و فناوری قزوین برگزار شد اظهار کرد: پارک قزوین در موقعیت جغرافیای بسیار مناسب و در میان دو دانشگاه شاخص استان شامل دانشگاه بین المللی و دانشگاه آزاد و طرح بزرگ چشمه نور قرار گرفته که بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: پارک علم و فناوری قزوین با مساحتی بالغ بر ۳۰۰ هکتار تاریخچه غنی دارد و امروز در مسیر توسعه و تحول توانسته موفقیت‌های زیادی را کسب کند.

احمدی تصریح کرد: یکپارچه سازی زیست بوم پارک از مهمترین کار‌هایی است که در دستور کار قرار دارد و با موافقت معاون ریاست جمهوری می‌توانیم ناحیه نوآوری را در پارک قزوین راه اندازی کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین یادآورشد: پردیس آبیک با ۷۰ هکتار وسعت موقعیت بسیار مناسبی برای استقرار شرکت‌های دانش بنیان جدید است که ۱۰ هکتار آن جدول گذاری و آماده واگذاری است.

وی بیان کرد: برای اجرای فاز یک و دو از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور قرار بود ۲۰ میلیارد تومان اختصاص یابد که پرداخت نشده است.

این مدیر گفت: بدنبال ایجاد برج فناوری در قزوین هستیم تا ۱۰۰ شرکت صنعتی که بالای ۱۰۰ میلیارد تومان سرمایه دارند بتوانند مراکز نوآوری شرکت‌های خود را در آن مستقرکنند.

احمدی اظهار کرد: ساخت این برج فنآوری حدود ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه نیاز دارد که دو برج و قلو احداث و راه اندازی شود.

وی حمایت از صندوق پژوهش و فناوری را مهم دانست و افزود: این صندوق در حال حاضر ۱۳ میلیارد تومان سرمایه دارد که بایستی به ۳۰ میلیارد تومان افزایش یابد تا بتوانیم حمایت بیشتری از شرکت‌های دانش بنیان انجام دهیم.

رئیس پارک علم و فناوری قزوین تصریح کرد: متاسفانه صنعتگران از سرمایه گذاری در این صندوق استقبال نکرده اند که بایستی برای آن تدبیر کرد و حمایت‌های دولتی نیز بیشتر شود.

ارسال نظرات