بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۷۸۹۳
ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از پایان خدمت سربازی ممنوع است و انجام خدمت ضرورت سربازی در آموزش و پرورش هیچ‌گونه حق استخدامی و یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.
شنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹

وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد با توجه به دریافت مجوز جذب پرسنل وظیفه سال ۱۴۰۳ از ستاد کل نیرو‌های مسلح، متقاضیان می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط برای تشکیل پرونده به آموزش و پرورش منطقه خود، واحد امور اداری مراجعه کنند.

بخشی از مهمترین بند‌های شیوه‌نامه جذب سرباز معلم در آموزش و پرورش به شرح زیر است:

صرفاً داوطلبان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد (با اولویت حداکثری جذب در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد)، مشروط به دارا بودن برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت و سابقه خدمت نظام که تاریخ اعزام آن‌ها اول تیر ۱۴۰۳ باشد، پس از ارایه درخواست کتبی، مجاز به ثبت‌نام هستند.

مشمولانی که تاریخ اعزام آن‌ها اول مرداد ۱۴۰۳ و اول شهریور ۱۴۰۳ هستند (به شرط آن‌که از تاریخ واکسن زدن ۱۵ روز گذشته باشد) پس از درخواست کتبی خود و موافقت آن اداره‌کل، باید به دفاتر (پلیس +۱۰) مراجعه و درخواست تعجیل ارایه کرده و برگه آماده به خدمت به تاریخ اعزام اول تیر ۱۴۰۳ دریافت و به آموزش و پرورش تحویل دهند.

به منظور جلوگیری از ثبت‌نام همزمان متقاضیان طرح امریه سرباز وظیفه در آموزش و پرورش و دیگر دستگاه اجرایی و هدر رفت سهمیه تخصیصی، ضروری است در هنگام ثبت‌نام ضمن اخذ تعهد از داوطلب، نسبت به دریافت و ضبط اصل برگه سبز اعزام به خدمت وی و درج آن در پرونده ایشان تا زمان اعلام نتایج نهایی اقدام و از دریافت تصویر برگه‌های اعزام و گواهی‌های دیگر، تحت هر شرایطی خودداری شود.

به دلیل رعایت عدالت در فرایند جذب سرباز معلم، فرم امتیازبندی بر اساس مؤلفه‌های مؤثر بر صلاحیت شغل معلمی با تأیید کارگروه راهبری توسعه مدیریت استان تهیه و توسط متقاضیان تکمیل شود.

طبق شیوه‌نامه ابلاغی وزارت آموزش و پرورش باید ضمن تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز مدارس استثنایی، از پذیرش رشته‌های مرتبط با پیراپزشکی (ارتوپدی، فوریت‌های پزشکی و …) خودداری شود.

جذب و به‌کارگیری معلمان وظیفه در مقطع آموزش ابتدایی و در کلاس‌های درس و واحد‌های آموزشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته امکان‌پذیر است لذا به کارگیری افراد مذکور در بخش‌های اداری مدارس مناطق شهری و مرکز استان ممنوع است.

داوطلبان باید در هنگام ثبت‌نام فرم درخواست تعهدنامه مربوط و همچنین فرم پرسشنامه اطلاعات فردی گزینش را تکمیل، به همراه دو قطعه عکس و تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی تحویل مسئول ثبت‌نام دهند. این فرم‌ها پس از فهرست برداری با نامه رسمی و هسته گزینش استان ارایه می‌شود و درج عنوان به شرط تأیید هسته گزینش در برگه درخواست الزامی است. داوطلبان باید از سلامت کامل جسمی و روحی، روانی متناسب با شغل معلمی برخوردار باشند.

مدت خدمت در برنامه سرباز معلم ۲ سال (۲۴ ماه) تمام است بنابر این مشمولانی انتخاب می‌شوند که کسر خدمت ندارند.

کارکنان وظیفه مأمور در حین خدمت مجاز به ادامه تحصیل در حین انجام خدمت دوره ضرورت نخواهند بود و دستگاه به کارگیرنده مجاز به مکاتبه در این خصوص برای ادامه تحصیل نخواهند بود.

ادامه اشتغال معلمان وظیفه پس از پایان خدمت سربازی ممنوع است و انجام خدمت ضرورت سربازی در آموزش و پرورش هیچ‌گونه حق استخدامی و یا اشتغال برای افراد ایجاد نمی‌کند.

ارسال نظرات