ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری
کد خبر : ۱۵۸۱۴۲
رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: دومین رویداد ایده پردازی و فیلمنامه نویسی« کوک چهارم» با پذیرش 45 اثر ارسال شده در قزوین کلید خورد. رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین گفت: دومین رویداد ایده پردازی و فیلمنامه نویسی« کوک چهارم» با پذیرش 45 اثر ارسال شده در قزوین کلید خورد.
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۲

به گزارش بازارکار از قزوین؛ حسین برجی روز چهارشنبه در نشست خبری که در محل سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری قزوین برگزار شد با تشریح مهمترین اقدامات فرهنگی برای ترویج حقوق شهروندی و افزایش شور و نشاط در جامعه اظهارداشت: رویکرد ما در این سازمان جلوگیری از پول پاشی های غیر منطقی و اجرای برنامه های فرهنگی و تاثیرگذار است که در این مسیر از حمایت شهردار محترم برخوردار بودیم تا جراحی لازم در برخی اقدامات گذشته صورت گیرد.   
وی بیان کرد: برگزاری جشنواره ها با اهداف معین و مشخص و تعریف شده یکی از کارهای منطقی برای تقویت نشاط و شادابی معقول مردم و کاهش آسیب های اجتماعی بوده که در این راستا در سال گذشته پنج جشنواره مهم برگزار شد که امسال هم برگزاری ۱۰ جشنواره  هدف گذاری شده است.
برجی تصریح کرد: با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و تولید محتوای فاخر بدنبال تاثیرگذاری هدفمند برای ارتقای مهارت و دانش شهروندان و خانواده ها هستیم تا بتوانیم مردم را با موضوعات مهم اجتماعی و خانوادگی آشنا کنیم تا واکنش مناسبی در مورد مسائل داشته باشند.
برگزاری دومین رویداد کوک چهارم در قزوین
رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری قزوین یادآورشد: اولین رویداد و جشنواره فیلم و عکس «کوک چهارم» سال گذشته با حضور 100 فیلم از هیجده کلان شهر و 414 قطعه عکس از چهارده کلان شهر به دبیرخانه رسید که 22 اثر به مرحله داوری رسید و تولیدات خوبی داشتیم و امسال هم امیدواریم آثار خوبی را دریافت کنیم.
برجی بیان کرد: امسال رویداد ایده پردازی« کوک چهارم» در پنج محور کسب حلال، رزق حلال، احترام به حقوق یکدیگر، رعایت انضباط اجتماعی، شور و نشاط در محله، حفظ اموال عمومی برگزار خواهد شد که فراخوان آن در اردیبهشت ارسال شد تا این رویداد در دو بخش استانی و کلان شهرها برگزار شود.
وی اظهارداشت: امسال 45 ایده برای تبدیل شدن به سناریو به جشنواره رسید که با نظر داوران تعداد 30 ایده اولیه انتخاب شده و از منتخبان دعوت کردیم تا در کارگاههای آموزشی و تخصصی شرکت کرده و در مسیر اهداف جشنواره هدایت شوند.
رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری قزوین یادآورشد: آثار منتخب شامل 11 نفر از تهران، 9 نفر از قزوین، 3 نفر از شیراز، 2 نفر از قم، 2 نفر از اردبیل، تعداد 2 نفر از کرج، 2 نفر از رشت، 2 نفر از گناباد، 3 نفر از سمنان و از شهرهای کرمانشاه، کرمان، ایلام، همدان، بندرعباس و زنجان هر کدام یک اثر برگزیده شده است.
برگزاری کارگاه دو روزه آموزشی
برجی اظهارداشت: از امروز کارگاههای آموزشی برای منتخبان رویداد آغاز شده و تا فردا ادامه دارد تا ایده ها و سناریوهای ارائه شده در محورهای جشنواره تبیین و تشریح شود و سپس تصمیم گیری در خصوص تبدیل ایده ها به اثر انجام می شود.
این مدیر فرهنگی افزود: همچنین در کنار استادان هنرمند در کارگاه آموزشی امسال از دو نفر از مدیران با تجربه شهرداری دعوت کردیم تا موضوعات را به صورت کاربردی برای هنرمندان تشریح کنند تا اثاری که تولید خواهد شد تاثیرگذار و مفید بوده و نتیجه بخش باشد.
برجی تصریح کرد: در کنار کارگاه آموزشی برای منتخبان یک «تورگشت» در شهر قزوین هم پیش بینی شده تا دیدگاه و شناخت مناسبی از مسائل شهری در ذهن ایده پردازان ایجاد شود و سناریوهای تهیه شده از کیفیت بهتری برخوردار شود.
وی بیان کرد: پس از این مراحل آثار توسط داوران مورد ارزیابی نهایی قرار گرفته و تصمیم خواهیم گرفت که سناریوها توسط چه کسانی به فیلم کوتاه تبدیل شود که در این مرحله تعدادی از سناریوهای شاخص خریداری شده و هزینه ساخت فیلم نیز توسط سازمان تامین و پرداخت می شود.
این مسئول گفت: فراخوان جشنواره در تیرماه است که باید ایده ها را به کارگردانهای مطرح بسپاریم که یا خودشان بسازند و یا به دیگران محول کنند و مراسم اختتامیه نیز در آذرماه امسال با معرفی و نمایش آثار برتر برگزار می شود و برای نمایش فیلم های متنخب در فضای مجازی و مدارس هم برنامه ریزی خواهیم کرد.
برجی اظهارداشت: در تولید این آثار هرگز بدنبال تعریف و تمجید از عملکرد و فعالیت شورا و شهرداری نیستیم بلکه نگاه ما آشنا کردن مردم با مسائل مهم حقوق شهروندی، مدیریت شهری، سوژه های اجتماعی، فرهنگ سازی، تنظیم روابط و رفتارهای اجتماعی و اصلاح رفتارها و تقویت شور و نشاط جامعه است.
رئیس سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری قزوین اضافه کرد: رویکرد ما این است برای انتقال پیام اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی، خوب زیستن، مدیریت شهری از همه ابزارهای تاثیرگذار در قالب هنر بویژه فیلم و عکس استفاده کنیم تا پیام ها به مخاطبان و جامعه هدف منتقل شود.
برگزاری جشنواره رسانه و حقوق شهروندی 
برجی در ادامه یادآورشد: از رسانه ها انتظار داریم در برگزاری رویدادهای فرهنگی و هنری از جمله جشنواره «کوک چهارم»همچون گذشته همراه ما باشند و با انعکاس مناسب این رویداد در ترویج فرهنگ شهروندی مشارکت کنند.
وی گفت: امسال جشنواره رسانه و حقوق شهروندی توسط سازمان فرهنگی برگزار می شود و اًثار تولید شده در این عرصه را بررسی می کنیم و اگر رسانه ای تولیدات فاخر داشته باشد از جوایز مناسبی برخوردار خواهد شد.
برجی اظهارداشت: برای موفقیت در امور فرهنگی باید همه دستگاههای متولی و رسانه ها پای کار باشند و فعالان رسانه ملی، فضاهای تبلیغی محیط شهری و فضای مجازی کمک کنند تا تاثیرگذاری رویدادها بیشتر شود.

برچسب ها:

ارسال نظرات