بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۸۶۲
استاندار یزد با بیان اینکه یکی از مصادیق تحقق شعار سال که «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده، تولید محصولات صنایع دستی است؛ گفت: صنایع دستی در حوزه اشتغال و ارزآوری نقش بسزایی دارد.
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۵

«مهران فاطمی» در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی ایران در یزد در گفتگو با ایسنا گفت: یکی از مصادیق تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری «جهش تولید با مشارکت مردم» نامگذاری شده، تولید محصولات در رشته‌های مختلف صنایع دستی است.
وی با بیان اینکه صنایع دستی در حوزه اشتغال، ارزآوری و تولید ارزش افزوده نقش بسازایی دارد؛ گفت: صنایع دستی یک صنعت پاک، خلاقانه، نوآورانه و حتی در برخی موارد با یکسری مواد دورریز بهترین محصولات تهیه می‌شود؛ که موجب ایجاد ارزش افزوده برای تولید کنندگان و فروشندگان صنایع دستی می‌شود.
استاندار با بیان اینکه در استان به طور خاص در محور‌های سند تحولی «یزد نوین» بر توجه با مسائل صنایع دستی تمرکز ویژه شده است؛ گفت: حمایت، بسته بندی، بازرگانی و صادرات از جمله مواردی می‌باشد که مد نظر استان است.
فاطمی با بیان اینکه در زمینه پرداخت تسهیلات به فعالان صنایع دستی استان توجه خاصی خواهیم داشت؛ گفت: آموزش رشته‌های صنایع دستی از دیگر اولویت‌های استان است که آن‌ها به فراموشی سپرده نشوند، ماندگار بمانند و از نسلی به نسل دیگر منتقل شوند.
وی با بیان اینکه صنایع دستی نماد هویت فرهنگی یک کشور است؛ گفت: هنرمندان صنایع دستی و فروشندگان باید در فرآیند تولید و فروش علاوه بر تولید، توزیع و فروش، بر بسته بندی مناسب نیز تمرکز کنند.
استاندار یزد همچنین در خصوص صادرات محصولات صنایع دستی افزود: مسئله صادرات این محصولات صرفا استانی نیست، یک مسئله ملی است و در این زمینه باید تصمیم کشوری گرفته شود که این حوزه را بطور خاص مورد توجه قرار دهیم.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر