بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۶۸۸۷
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: فناوری‌های نوظهور و دیجیتال و هوش مصنوعی از مهرماه ۱۴۰۳ به برنامه‌های درسی رشته فنی و مهندسی با هدف کمک به اشتغال دانشجویان اضافه می‌شود.
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۷

به گزارش بازارکار به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، علیرضا رهایی در نوزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، افزود: در تدوین برنامه‌های جدید رشته فنی و مهندسی این دانشگاه، فناوری‌های نوظهور، هوش مصنوعی و فناوری‌های دیجیتال پیش بینی شده است که از مهرماه ۱۴۰۳ گذراندن آن برای تمام دانشجویان الزامی است.

وی یکی از نقاط با اهمیت این کنفرانس را ارتباط داشتن موضوع اصلی آن با شعار امسال و چند سال گذشته مبنی بر توسعه اقتصاد دانش بنیان است، عنوان کرد و یادآور شد: موضوع تولید طی دهه اخیر بحث محوری بوده و حضور مهندسان صنایع در کنفرانس بین المللی مهندسی صنایع بسیار اثرگذار است.


رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با تاکید بر اینکه تولید به طور کلی مهم است، ادامه داد:، اما این موضوع در ایران که اقتصاد دانش بنیان را دنبال می‌کنیم باید مبتنی بر تولید دانش بنیان باشد.


رهایی تصریح کرد: تحقق مشارکت مردمی امری مهم است، سرمایه گذاران و مدیران و صاحب نظران در شرایطی می‌توانند در تولید مشارکت کنند که وضعیت اقتصادی کشور تثبیت شود؛ امری که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند، اما تاکنون از آن غفلت شده است.


وی ادامه داد: هم افزایی و همراهی خوبی در چند سال اخیر بین حوزه معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه‌ها حول محور صنعت دانش بنیان شکل گرفته و کنفرانس‌هایی برگزار شده است که اقدام خوبی است. امیدواریم این همکاری توسعه یابد و منجر به این شود که دانشگاه‌ها تحقیقات خود را هدفمند دنبال و صنایع بتوانند از آن استفاده کنند.


رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در صنعت دانش بنیان فعالیت‌های خوبی از قبیل تاسیس صندوق توسعه نوآوری و شکوفایی انجام و سرمایه گذاری خوبی در این زمینه شده است، همچنین ۱۰ هزار شرکت دانش بنیان تاسیس شده است که گردش مالی حدود ۵۵۰ میلیارد تومان دارند.


رهایی تاکید کرد: بروکراسی اداری در فعالیت‌های این صندوق باید کاهش پیدا کند، تحقق این امر در توسعه شرکت‌ها و تاسیس شرکت‌های جدید و اشتغال مولد مفید است. قطعا توسعه صنعت دانش بنیان باعث بهبود و توسعه کمی و کیفی تولید، رفاه و رضایت عموم مردم و در نهایت ترسیم چشم انداز با برکت برای کشور می‌شود.

ارسال نظرات

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر