ایام سوگواری محرم برعزاداران و دل باختگان مکتب حسینی تسلیت باد

      

22 بهمن سالروز شکوهمند انقلاب اسلامی گرامی باد

      
بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

کد خبر : ۱۵۹۱۲۴
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: جذب ۳۲۰ هزار دانشجوی خارجی بر اساس برنامه هفتم توسعه محقق خواهد شد.
يکشنبه ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۳۳

به گزارش بازارکار به نقل از سینا از روابط عمومی وزارت علوم، هاشم داداش‌پور  در آیین سومین دوره آموزشی فرهنگی دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه شهید بهشتی گفت: جامعه هدف این دوره از برگزاری دوره آموزشی، دانشجویان خارجی هستند که در ایران حضور دارند تا از این فرصت برای توسعه کشورشان استفاده کنند.

معاون وزیر علوم در این مراسم اظهار داشت: در برنامه‌های مختلف تلاش کردیم جامعه هدف را به گونه‌ای انتخاب کنیم تا همه سلایق را پوشش دهیم. در واقع هدف‌گذاری وزارت علوم افزایش جذب دانشجوی بین‌الملل در برنامه هفتم توسعه است از دانشجوی افغان گرفته تا نیجریه‌ای.

داداش‌پور تقویت مرجعیت علمی، رشد دیپلماسی عمومی و گسترش زبان فارسی را سه علت جذب دانشجوی بین‌الملل دانست و اصل پذیرش دانشجو را یک راهبرد و برنامه اصلی وزارت علوم بیان کرد.

سومین دوره آموزشی فرهنگی با هدف توانمندسازی دانشجویان بین‌المللی به عنوان سفیران فرهنگی و تعمیق، تحکیم و آشنایی بیشتر با مبانی اندیشه اسلامی امروز شنبه در سالن همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

در این دوره آموزشی علاوه بر برگزاری کلاس‌های آموزشی و فرهنگی برای دانشجویان خارجی، شرکت‌کنندگان از توانمندی‌های علمی جمهوری اسلامی هم بازدید می‌کنند.

حجت‌الاسلام سیدحامد حسین حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و سید محمودرضا آقامیری رئیس دانشگاه شهید بهشتی هم در این مراسم حضور داشتند.

ارسال نظرات