بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

آگهی استخدام

مطالب بیشتر
کد خبر : ۱۵۲۷۵۴
رئیس مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه شهید چمران اهواز
رئیس مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه شهید چمران اهواز از پذیرش ۱۰ ایده برتر در رویداد ایده‌محور کشاورزی دانش‌بنیان خبر داد.
سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۸

مهدی کردزنگنه در حاشیه برگزاری این رویداد که امروز، ۹ بهمن‌ماه در مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد، گفت: مرکز رشد و پردیس علم و فناوری دانشگاه میزبان برگزار این رویداد هستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: برای شرکت در این رویداد، ۲۰ ایده ارسال شده است که از این تعداد، ۱۰ ایده برای ارائه پذیرفته شده است و از این تعداد نیز سه ایده به عنوان برتر معرفی می‌شوند.

رئیس مرکز رشد واحد‌های فناور دانشگاه شهید چمران اهواز از «زراعت»، «اصلاح نباتات و گیاه‌پزشکی دانش‌بنیان»، «تولید دانش‌بنیان نیشکر و صنایع جانبی»، «تولید دانش‌بنیان خرما»، «جنگل»، «مرتع»، «بیابان و آب‌خیزداری دانش‌بنیان»، «آب»، «خاک و محیط زیست دانش‌بنیان»، «مکانیزاسیون و بیوتکنولوژی دانش‌بنیان»، «هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء»، «دام»، «طیور»، «شیلات و صنایع وابسته دانش‌بنیان»، «فناوری‌های نوین در حوزه زمین آماری» و «فرآوری در کشاورزی» به عنوان محور‌های این رویداد نام برد.

وی گفت: جوایز رویداد ایده‌محور کشاورزی دانش‌بنیان شامل حمایت مالی بنیاد احسان و پذیرش در مرکز رشد واحد‌های فناور و پردیس علم و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز است.

در این رویداد، ایده‌های «پرورش متراکم ماهی خاویار در روستا»، «تولید کود زیستی با استفاده از گونه‌های قارچی THERICODERMA و آربوسکولار مایکورایزا بر پایه زئولیت‌های سنتزی با قابلیت بیوکنترلی، اصلاح خاک و کاهش مصرف آب آبیاری»، «مجتمع بازیافت مواد گیاهی، تولید کمپوست و بستر‌های کشت»، «پرورش آرتمیا (میگوی آب شور)»، «پرورش و تکثیر توام روتیفر و جلبک»، «اصلاح ژنتیکی ارقام جدید باقلا به منظور کاهش شیوع بیماری باقلایی در کشور»، «تهیه و تولید کود شیمیایی نانو آهن آمینو کلات از پسماند صنعتی نیشکر (ویناس)»، «شناسایی گونه‌های توانمند قارچ میکوریز به عنوان کود بیولوژیک»، «وتیور و عملکرد آن در برابر آلودگی فلزات سنگین» و «ریحان آفریقایی: جایگزین مناسب برای گیاه آویشن در صنایع داروسازی و غذایی» ارائه شدند.

ارسال نظرات

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر