بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

سایر

گزارشی از بلده؛ اقلیمی مناسب برای پرورش اسب

اقلیم بخش بلده با دمای خاص خود شرایطی خوب برای پرورش اسب محسوب می شود. از سوی دیگر زمین هایی وجود دارد که عملا بلا استفاده مانده و با کاشت یونجه می توان خوراک برای پرورش اسب فراهم نمود و نتیجه توسعه پرورش اسب می تواند منجر به مشاغلی پایدار شود که نیاز امروز بخش بلده است. این جملات دغدغه قاسم جلالی مدیر مزرعه پرورش «وارش» است که در روستای بردون ۷ سال پیش راه اندازی شد.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: بازنشستگی ۲۰ ساله برای کارگران معدن لحاظ می‌شود

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تلاش داریم که حق و حقوق کارگرانی که ۲۰ سال متوالی در معدن کار می‌کنند به‌صورت بازنشستگی مشاغل سخت و زیان‌آور برای آن‌ها لحاظ شود.

با هدف حضور در مانور سراسری بازرسی از کارگاه‌های پرخطر؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مازندران سفر می‌کند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به‌منظور بازدید از معدن زغال‌سنگ شهرستان سوادکوه و در راستای برگزاری مانور سراسری بازرسی از کارگاه‌های پرخطر به مازندران سفر می‌کند.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: تصمیمات کلان اقتصادی استان‌ها باید پیوست اشتغال داشته باشد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام تصمیمات کلان اقتصادی در استان‌ها چه در کارگروه اشتغال مطرح شوند و چه نشوند، باید پیوست اشتغال داشته باشند.

ساز نقاره مازندرانی با نام «دسرکوتن» ثبت جهانی می شود

محمدرضا و مهران دو برادر اهل روستای تیرستاق از توابع بخش بلده نور هستند که هر دو از هنرمندان خوش ذوق و کارآفرین محسوب می شوند. محمدرضا دارای مدرک کارشناسی موسیقی، اهل نواختن و آموزش سازهای دف و نقاره مازندرانی به نام «دسرکوتن» و عضو خانه موسیقی ایران است. دغدغه ها و توانائی های هنری این دو برادر مقدمه ای شد تا خبرنگار  بازار کار گفتگوئی با این دو برادر داشته باشد. 

استاندار مازندران: دو هزار واحد ۱۰۰ رأسی دام با هدف اشتغال در روستا های مازندران ایجاد می‌شود

استاندار مازندران با تاکید بر رونق اشتغال در روستاهای استان گفت: ایجاد ۲ هزار واحد ۱۰۰ رأسی دام در مازندران برنامه‌ریزی شد تا در قالب شرکت تعاونی موجب آبادی روستاها شود.

زمینه اشتغال ۱۵۰۰۰ نفر در بخش صنعت مازندران فراهم خواهد شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و گردشگری استاندار مازندران با تأکید بر حمایت بیشتر استان، از واحدهای تولیدی مازندران، گفت: در صورت تکمیل ۳۱۰ واحد صنعتی، زمینه اشتغال ۱۵ هزار شغل جدید در مازندران فراهم می‌شود.

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر