بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

گزارش

بیکاری ۵ هزار فارغ التحصیل دکتری
مدیر کل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال

بیکاری ۵ هزار فارغ التحصیل دکتری

طبق برآورد‌های مرکز آمار در سال ۱۴۰۱ تقریبا ۵۰۰۰ فارغ التحصیل دکتری داشتیم که موفق به پیدا کردن شغل نشدند.
بگو «یا علی» و چرخ زندگی را بچرخان
روایتی از خودکفایی مددجویان کمیته امداد.

بگو «یا علی» و چرخ زندگی را بچرخان

کارش را با یک «یا علی» و پشتکاری قوی و با اندک تسهیلاتی دریافتی از کمیته امداد آغاز کرد و حالا بعد از چند سال کارگاه خیاطی دارد که ۳۰ نفر مددجو در آن مشغولند و نان شب خانه را تامین می‌کنند و همه این‌ها نشان از همت بالا و عزم راسخ دارد که از آن‌ها انسان‌هایی قوی و توانمند می‌سازد.
افق مه‌آلود شهرک‌های صنعتی
توسعه کالبدی در غیاب نیروی متخصص

افق مه‌آلود شهرک‌های صنعتی

در حالی ایجاد ۴ شهرک صنعتی جدید در استان‌های اصفهان، سمنان، کردستان و مرکزی به تصویب رسیده است و زمزمه‌هایی مبنی بر توسعه شهرک‌های صنعتی شنیده می‌شود که چالش جدی کمبود نیروی انسانی متخصص و توانمند در بازار کار ایران به‌ویژه در بخش صنعت، هشداردهنده است. حال‌آنکه اگر بر همین روال پیش برویم کمبود نیرو می‌تواند حیات این مراکز را تهدید و آن‌ها را به محلی از سوله‌های خالی و تهی از نیروی انسانی تبدیل کند.
گره در گره‌های فرش دستباف ایرانی

گره در گره‌های فرش دستباف ایرانی

همه آمده‌اند تا عکس بگیرند از رج به رج هنری که در هم گره خورده است تا فرش دستباف ایرانی با نقش و نگار مخصوص به خود شکل بگیرد و به نمایش گذاشته شود، اما آیا جایگاه این هنر صنعت فقط روی تابلو‌ها و در نمایشگاه‌هاست؟
شغلی که هنوز شغل نیست!

شغلی که هنوز شغل نیست!

در آستانه فرارسیدن روز جهانی راهنمایان گردشگری، تثبیت جایگاه رسمی این شغل و به رسمیت شناختن راهنمای تور با وضع قوانین رسمی از جمله بیمه، یکی از اصلی‌ترین مطالبه‌های راهنمایان گردشگری به شمار می‌آید؛ خواسته‌ای که بیش از دو دهه است روی اجرای آن تاکید می‌شود.
گامی جدید به سوی جذب هوشمندانه نیروی کار

گامی جدید به سوی جذب هوشمندانه نیروی کار

یکی ازمدرسین دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای در طی فرایندی گامی جدید به سوی نرم‌افزار‌های مدیریت منابع انسانی برداشت، در این سامانه هوشمند منابع انسانی ۳۶۰ درجه ارزیابی می‌شود که ما با این پژوهشگر و مدرس دانشگاه به گفتگو پرداختیم.

90 بازارکار

مطالب بیشتر

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر