بنیانگذار اطلاع رسانی نوین اشتغال در ایران
خبر فوری

تازه ها

گفتمان سایر

طلبه‌ای که برای ۱۸۵ روستایی شغل درست کرد

حجت‌الاسلام مددی، امام جماعت محله روستای بارده چهارمحال و بختیاری است که با کار تشکیلاتی خود توانسته گره‌گشای مشکلات مردم باشد. او از همین طریق برای 185 نفر اشتغال‌زایی کرده است.

بررسی وضعیت اجرای قانون ساماندهی مد و لباس؛ ساماندهی مد و لباس در سنگلاخ چالش ها!

با نگاهی به ویترین‌های مختلف فروشگاه ها، سرانجام به ناچار وارد یکی از آن‌ها شد و لباسی را انتخاب کرد. با حالتی ناراحت، لباس را بررسی می‌کرد. لباسی که بیشتر مناسب چهره‌های خارجی بود تا یک زن اصیل ایرانی! او به دنبال مدلی متناسب با فرهنگ و باورهایش بود؛ چیزی که کمتر موفق میشد پیدا کند! این نمونه‌ای از رخدادی است که ممکن است برای بسیاری از اقشار خواهان لباس‌های متناسب با فرهنگ ایرانی و اسلامی رخ دهد.

روزگارِ ناخوشِ تنها صنعت بومی ایران

موانعی باعث شد تا فرش ایرانی که روزی جایگاه اول را در جهان داشت و بیش از ۴۰۰ میلیون دلار درآمد برای کشور داشت، این درآمد به یک چهارم برسد و تولیدکنندگان و صادرکنندگان به سختی درحال ادامه فعالیت هستند. در این گزارش به اصلی ترین چالش های این صنعت خواهیم پرداخت.

پایان غصه فارغ‌التحصیلان بیکار با بورسیه صنعت

به گزارش بازارکار به نقل از فارس، بسیاری از افراد پس از گرفتن مدرک دیپلم، تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها دارند و می‌خواهند در حین تحصیل از حقوق هم بهره مند شوند، اما به دلیل عدم آشنایی با شرایط دریافت و نحوه اقدام برای دریافت بورسیه‌های مختلف دچار مشکل شده و موفق به تحصیل در دانشگاه مورد نظر خود نخواهند شد؛ بورسیه صنعتی می‌تواند برای این افراد بسیار کمک کننده و مفید واقع شود.

طرح ۳۵۰ روستای بدون بیکار چیست؟

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: ۳۵۰ روستای کشور که در قالب طرح روستای بدون بیکار حمایت شدند و اکنون نرخ بیکاری کمتر از ۵ درصد دارند.

تلاش برای احیای یک نسخه منسوخ طرح استادشاگردی؛ دور زدن قانون کار و تأمین اجتماعی

استاد‌شاگردی طرحی است که این روزها در برنامه هفتم توسعه گنجانده شده است؛ طرحی که از همان ابتدا با مخالفت گسترده کارگران و فعالان کارگری و حتی نمایندگان مجلس روبه‌رو شد.

اوضاع اشتغال و بیکاری در ایران ۱۴۰۲؛ دوام کرونا در جان بازار کار

آمارها حاکی از رشد بالاتر نرخ اشتغال نسبت به نرخ مشارکت هستند. به بیان دیگر ظرفیت‌های اشتغال نه تنها افراد نوورود به بازار کار را به خود جذب کرده، بلکه برخی بیکاران را نیز وارد عرصه اشتغال کرده است. با این وجود بررسی‌ها نشان می‌دهد جمعیت شاغل در تابستان سال جاری با وجود رکورد چهارساله اما همچنان پایین‌تر از رقم تابستان سال 1398 است.

نظام پژوهش کشور باید در مسیر «حل مساله» ریل‌گذاری شود

عضو اندیشکده اقتصاد دانش‌بنیان با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخبگان برای دومین سال متوالی هدف واقعی مقالات و پژوهش‌های علمی را حل مشکلات کشور معرفی کردند، گفت: علی‌رغم تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری بر پژوهش‌های مساله‌محور به عنوان مجرای رسیدن به مرجعیت علمی، توان پژوهشی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور صرف انتشار مقالات علمی پژوهشی شده‌است.

صنف اسباب بازی اتحادیه ندارد

دوران کودکی همه ما با بازی و انواع اسباب‌بازی گره خورده است. بازی‌های محلی و اسباب‌بازی‌های دست‌دوز. همه آن بازیچه‌هایی که هر یک به نوبه خود در روند رشد و پویایی ما موثر بودند.

۱۵ اکتبر؛ روز جهانی عصای سفید؛ یادآور عزم جامعه نابینایان

۱۵ اکتبر (۲۳مهر) روز جهانی عصای سفید، روزی است که هرساله در تقویم‌ها تکرار می‌شود تا نمادی باشد برای نشان‌دادن اراده، عزم، استقلال و تکریم و نیز فریاد عدالتخواهی و برابری اجتماعی برای معلولانی که از نعمت بینایی محروم‌ هستند اما با چشم‌ دل نعمت‌های خداوندی را نوازش می‌کنند.

کارآفرینان آینده

مطالب بیشتر